Mecz wyjazdowy z Tomicami

Aktualności

Podsumowanie roku 2008!!!

• autor: Michał, 2008-11-12 22:20
Zakończyły się już wszystkie mecze o stawkę jakie nasza drużyna mogła rozegrać w tym kończącym się 2008 roku.
Jaki to był rok dla naszej drużyny? Myślę, że to był dobry rok dla Leskowca, ale zabrakło tego błysku, czyli awansu do A klasy.
Rok zaczęliśmy od zwycięstwa w Lanckoronie 3:1. Potem graliśmy pierwszy mecz na własnym boisku. I tutaj niespodzianka. Remis 0:0 ze słabymi Jaroszowicami. Potem był fatalny występ w Zawadce i porażka 2:4. Te punkty stracone w tych meczach okazały się decydujące i to nie my zajęliśmy 1 miejsce tylko Halniak Targanice. 1 maja doszło do derbów z Targanicami i zarazem bardzo ważnego meczu. W Targanicach padł bezbramkowy remis. Potem wygrywaliśmy kolejne mecze. 22 czerwca przyszedł czas na wielkie derby ze Zniczem. Mecz był bardzo zacięty i decydował o tym kto zagra w barażach. Ostatecznie padł remis 1:1 (gola z karnego zdobył Zbigniew Cibor), który dawał nam grę w barażach.
Tydzień po derbach nasi zawodnicy zmierzyli się w pierwszym meczu barażowym. Na naszym boisku padł remis 0:0. Do Skawicy jechaliśmy z wielkimi nadziejami na sukces. Niestety już w 1 minucie straciliśmy gola. Jeszcze przed przerwą wyrównał bramką sezonu Wojciech Balon. W II połowie całkowicie dominowaliśmy na boisku. Niestety chwila nieuwagi i gol dla Skawicy dający im awans.
20 lipca przyszedł czas na mecz I rudny Pucharu Polski. Nasza ekipa gładko pokonała Wikliniarz Woźniki 4:0. Tydzień później grana była II runda. Niestety nasz zespół przegrał z Zaskawianką 1:2. Gola zdobył niezawodny Wojciech Balon.
Nowy sezon rozpoczął się 17 sierpnia. Nasz zespół grał z Krzeszowem i gładko wygrał 4:0. Tydzień później również u siebie pokonaliśmy Płomień Sosnowice 7:0(Hat-trick Wojciecha Balona). W kolejnych spotkaniach również wygrywaliśmy. Nasz zespół długo nie miał tak udanego początku sezonu. Później była zadyszka z Lachowicami i Kossową. Aż w końcu przyszła kompromitacja w Stryszawie 0:6. Tydzień później zaś euforia - wygrane derby z Bolęciną. Sezon zakończyliśmy 90 minutowym napieraniem na bramkę Stryszowa, jednak w tym meczu nie udało nam się strzelić gola i padł remis 0:0.
Ostatecznie po rundzie jesiennej jesteśmy na 2 miejscu. Mamy 5 punktów przewagi nad trzecim Inwałdem i 7 punktów straty do Stryszawy. Wydaję się, że nic nie jest nam w stanie zabrać 2 miejsca w tabeli, dającego grę w barażach. Być może nasza drużyna przy słabszej dyspozycji Stryszawy zaatakuje pozycję lidera B klasy.

Życzymy naszym zawodnikom, aby podczas przerwy zimowej maksymalnie wypoczęli i na wiosnę grali tak, żeby uzyskać upragniony awans do A klasy.