Sparing z Wieprzem

Aktualności

Tak niewiele zabrakło do szczęścia!!!

• autor: Michał, 2009-05-17 19:34
Dziś na boisku w Zawadce odbył się mecz pomiędzy Łysą Górą Zawadką a Leskowcem Rzyki. Był to mecz w ramach 21 kolejki rozgrywek wadowickiej B klasy. Mecz odbywał się w dość dużej temperaturze na bardzo ładnym boisku. W poprzedniej rundzie padł wynik 7:0 dla naszej drużyny. Jednak teraz brakowało kilku czołowych zawodników m.in Adama Pękali, Łukasza i Michała Kowali, Wojciecha Balona. Trener Fornalczyk desygnował do gry następującą jedenastkę:
J Bury
D Kowala J Socha Z Cibor T Homel
P Kowala
P Zieliński M Misiek Ł Styła
A Cibor P Kołodziejczyk
Na ławce usiedli Krzysztof Cibor oraz Piotr Zawadzki.
Nasza drużyna mecz rozpoczęła bardzo nerwowo. Brakowało pewności w każdym elemencie. Już w 11 minucie zamieszanie pod naszą bramką. Nasi obrońcy nie ruszyli do napastnika gospodarzy myśląc że będzie spalony. Zawodnik oddał bardzo słaby strzał, ale nasz bramkarz nie popisał się przy tej interwencji i było 1:0 dla gospodarzy. Każdy wie, że Zawadka potrafi złapać wiatr w żagle. W 20 minucie znakomicie wyszedł na czystą pozycję Paweł Kołodziejczyk jednak strzelił prosto w kładącego się bramkarza. W 25 minucie rzut wolny z boku boiska. Do piłki podszedł najlepszy w I połowie Dawid Kowala i strzelił bardzo ładnie ponad murem jednak bramkarz obronił strzał. 6 minut później znów rzut wolny tym razem z drugiej strony. Znów Dawid Kowala znakomicie technicznie strzelał jednak strzał był ciut za lekki i bramkarz obronił. W 35 minucie kiks obrońcy Zawadki i na bramkę biegł Andrzej Cibor. Oddał strzał w długi róg jednak trafił w słupek. Minutę później akcja meczu naszej drużyny. Ładnie na prawym skrzydle piłkę wycofał Paweł Zieliński do Dawida Kowali ten zamarkował strzał i podał prostopadle do Pawła Zielińskiego a ten mocna wstrzelił piłkę i na długim słupku akcję wykończył najlepszy strzelec Marcin Misiek. W 42 minucie znów stuprocentowa akcja naszej ekipy. Na prawym skrzydle piłkę dostaje Andrzej Cibor i pobiegł do środka, gdzie miał sporo miejsca, ale jego strzeł lewą nogą był naprawdę fatalny. Potem sędzia zakończył I połowę meczu.
Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani. W 49 minucie znakomita okazja Pawła Kołodziejczyka, który na pełnej szybkości wbiegł z lewej strony w szesnastkę jednak uderzył fatalnie obok słupka bramki. Potem nasz zespół kompletnie zgasł. Cofnął się bardzo do obrony, narażając się na groźne ataki drużyny Zawadki. Nasi zawodnicy liczyli na kontry, ale brakowało im szybkości i precyzji. W 75 minucie za Łukasza Styłę wszedł Krzysztof Cibor. Obraz gry nadal się nie zmieniał. Bardzo ambitnie w drugiej połowie grał Andrzej Cibor, który momentami ośmieszał zawodników Zawadki bardzo ładnymi zwodami, ale nie miał z kim grać. W końcówce było trochę brzydkiej gry a potem sędzia zakończył mecz nie doliczając ani minuty.
Remis jest na pewno rozczarowaniem bo było mnóstwo okazji na strzelenie tego decydującego gola. Niestety w takim słońcu przydałby się jakiś rezerwowy, jednak kontuzje wyeliminowały kilku czołowych graczy.
Sędzia meczu sędziował bardzo dobrze, ale miał dużą obsesję na punkcie wrzutów z autu. Odgwizdał ok 15 błędów obu drużyn.
Za tydzień mecz z Ryczowem na który zapraszamy kibiców, których dziś nie było na meczu.