Mecz pucharowy z Grodziskiem

Aktualności

Żenada, kompromitacja...

• autor: Michał, 2009-09-27 13:22
W to piękne niedzielne przedpołudnie nasza drużyna podejmowała u siebie w meczu ligowym zespół Tempo Białki. Obie ekipy zajmują miejsca w dole tabeli i jak najszybciej chcieli się z odbić od dna. Nasza drużyna grała w pełnym składzie. Nikogo z pierwszej jedenastki nie brakowało.
Trener Fornalczyk wystawił do gry:
Łukasz Kołodziejczyk
Tomasz Homel     Marcin Misiek(c)    Michał Kowala    Paweł Zieliński
Przemysław Kowala
Adam Pękala       Piotr Susfał      Wojciech Balon
Andrzej Cibor     Paweł Kołodziejczyk
Na ławce zobaczyliśmy: Dawida Kowalę, Jarosława Sochę oraz Janusza Burego.
Mecz rozpoczął się od dosyć sennej gry obu drużyn. Nasza drużyna próbowała atakować. Próbowała to właściwe słowo. Trudno to było nazwać atakiem. Były to raczej przypadkowe odbicia piłki. W 2 minucie jednak Adam Pękala, który miał trochę miejsca na prawej stronie dośrodkował do Pawła Kołodziejczyka, ale ten nie potrafił trafić w światło bramki. W 10 minucie akcja Białki. Podanie do środka boiska. Tam zawodnik gości znalazł się niepilnowany na 30 metrze, zdecydował się na uderzenie z powietrza. Uderzenie było wspaniałe a piłka wylądowała pod poprzeczką. Pytanie gdzie byli nasi środkowi pomocnicy. Prowadzenie Białki.
Nasza drużyna próbowała atakować. Staraliśmy się coś stworzyć. Jednak nie było gracza, który mógłby pociągnąć grę do przodu. Fatalnie grali wszyscy w przodzie. Brakowało celności i dokładności. Długie piłki były posyłane pod niebo. W 26 minucie ładny rajd lewą stroną przeprowadził Andrzej Cibor, podał do środka jednak Paweł Kołodziejczyk nie zdobył bramki. Chwilę potem za nerwową reakcję żółtą kartkę otrzymał Adam Pękala, którego emocje wręcz roznosiły. Po I fatalnej połowie w której oddaliśmy 6 strzałów na bramkę przegrywaliśmy 0:1
Zaraz po przerwie za Adama Pękalę wszedł Dawid Kowala.
Ustawienie drużyny zmieniło się:
Dawid Kowala        Tomasz Homel      Michał Kowala      Paweł Zieliński
Piotr Susfał             Marcin Misiek           Andrzej Cibor
Wojciech Balon    Paweł Kołodziejczyk

Po przerwie liczyliśmy na odpowiedź naszej drużyny. Kto na to liczył to bardzo ale to bardzo się przeliczył. Już w 50 minucie rzut wolny dla Białki z boku boiska. Fantastyczne uderzenie pod poprzeczkę i było po meczu. Nasza drużyna straciła nadzieję na urwanie chodź by punktu. Od 50 minuty nasi zawodnicy grali bo musieli. Nie potrafili ani na moment zagrozić bramce gości. Grali u siebie a byli zagubieni i bezradni. Zrywów próbował Wojciech Balon i to jedynie jego należy pochwalić za ambicje w II połowie. Drugim całkiem nieźle grającym zawodnikiem był Paweł Zieliński. W 64 minucie akcja gości, którą zapoczątkowały błędy w obronie. Najpierw złe podanie w środku pola. Potem piłkę przejął Przemysław Kowala jednak podał do rywala na 16-ty metr. Potem po zamieszaniu bramkę zdobyli strzałem zza szesnastki goście. Nasza drużyna była na deskach. Wszyscy czekali jedynie na końcowy gwizdek.
W 66 minucie za Przemysława Kowalę wchodzi Jarosław Socha. Jednak w grze nic się nie zmieniło. Kilka "strzałów" oddaliśmy na bramkę. Nawet nasz kapitan nie był w stanie nic zdziałać. Do końca meczu nic godnego odnotowania się nie działo i nasz zespół w bardzo bardzo kompromitującym stylu przegrał z Białką 0:3.
Tym samym nadal zajmujemy ostatnią pozycję w tabeli. Wiemy również że posada trenera Fornalczyka jest coraz bardziej zagrożona. Opozycja wobec naszego trenera była bardzo duża a teraz jeszcze wzrosła.
Za tydzień kolejny ważny mecz z Łączanami. Porażka w następnym meczu sprawi że widmo spadku przybliży się bardzo mocno.