Mecz z ORŁEM RADOCZA wygrany 6-0

Aktualności

Lider lepszy o 2 bramki

• autor: Michał, 2009-11-11 16:40

W dniu dzisiejszym odbyła się ostatnia, zaległa kolejka rozgrywek o mistrzostwo A klasy. Lider ze Stryszawy przyjechał do Rzyk na mecz z najsłabszą drużyną. Nieoczekiwanie mecz odbył się w zimowej scenerii. W naszej drużynie nie było żadnych absencji, więc trener dysponował pełną kadrą.
Trener Fornalczyk desygnował do gry:
Janusz Bury
Tomasz Homel     Zbigniew Cibor       Michał Kowala       Paweł Zieliński
Przemysław Kowala
Piotr Susfał            Marcin Misiek           Wojciech Balon
Paweł Kołodziejczyk(c)               Andrzej Cibor
Na ławce rezerwowych usiedli: Łukasz Kołodziejczyk, Łukasz Kowala, Jarosław Socha, Dawid Kowala oraz Adam Pękala.
Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniem. To goście od początku starali się narzuć swój styl gry. Grali wysoko i wszystkie długie piłki przejmowali. Już w 5 minucie Tomasz Świerkosz ujarzmił słabość naszej obrony. Długi piłka z obrony pada łupem na środku boiska gości. Piłka zagrana do przodu przechodzi obok naszej obrony. Tomasz Świerkosz dobrze ustawił się w linii z naszymi obrońcami dostał dobrą piłkę, przyjął i uderzył obok Janusza Burego. Od tego momentu nasi zawodnicy zaczęli lepiej grać. Próbowali utrzymać się przy piłce. Ataki gości były rozbijane. W 14 minucie dobra akcja prawą stroną. Strzał Marcina Miśka wylądował na słupku. Nasi zwietrzyli swoją szansę, lecz dobrych okazji było jak na lekarstwo. W 23 minucie dobra kontra naszych zawodników. Piłkę prawą stroną wyprowadza Piotr Susfał. Podaje do środka, w piłkę nie trafia obrońca gości. Piłkę zabiera Paweł Kołodziejczyk i biegnie na bramkę, w końcu podaje do Marcina Miśka a ten w polu karnym nie strzelał lecz szukał rzutu karnego, którego sędzia nie odgwizdał. Potem Andrzej Cibor otrzymał za faul żółtą kartkę. Chwilę potem znów nieuwaga naszych obrońców. Piłkę daleko od pola karnego ma zawodnik gości, długie dośrodkowanie trafia do zupełnie nieobstawionego Tomasza Świerkosza. Wyrok mógł być tylko jeden gol dla Stryszawy.Potem żółtą kartkę zarobił Tomasz Homel za faul na graczu Jałowca.
Po I połowie przegrywamy 2:0, chodź gra lepsza niż wynik.
Po przerwie na boisku melduje się Łukasz Kowala oraz Adam Pękala. Zmienili oni Przemysława Kowalę oraz Piotra Susfała.
Początek połowy stała pod znakiem walki obu zespołów. W 52 minucie rzut z autu dla naszej ekipy. Piłkę zabiera Adam Pękala. Chce wyrzucić chodź przeszkadza mu gracz Jałowca. Adam go wyprzedził i uderzył łokciem. Sędzia bez wahania wyciągnął czerwoną kartkę dla Adama Pękali. Gracz ze Stryszawy otrzymał żółtą. Inicjatywę znów przejęli goście. Jednak nie na długo. W 60 minucie Wojciech Kłapyta fauluje naszego zawodnika i otrzymuje drugą żółtą kartkę. Od tego momentu gracze ze Stryszawy postanowili bronić zaliczki z pierwszej połowy. My graliśmy długo piłką. Potrafiliśmy ją szanować, jednak nie mieliśmy dobrych okazji na strzelenie gola. W 70 minucie gracze Stryszawy musieli grać w 9. Artur Mynarski, który sprowokował Adama Pękala dostał drugą żółtą kartkę. Nasz zespół otrzymał rzut wolny pośredni z boku pola karnego, ale Marcin Misiek postanowił szybko rozegrać ten stały fragment gry, jednak gracz Jałowca mu przeszkodził.
W końcówce spotkania gracze Jałowce bardziej zaatakowali. Efektem tego była kilka kontr, które przerywaliśmy faulami. Żółtą kartkę zarobił Zbigniew Cibor, natomiast gracze Stryszawy raz po raz marnowali stałe fragmenty gry. W 85 minucie Tomasz Świerkosz urwał się sam na sam i mógł strzelić hattricka, jednak trafił obok bramki. Koledzy z zespołu zaczęli bardzo głośno demonstrować swoje niezadowolenie z postawy kapitana. Zapomnieli chyba oni że to właśnie Tomek Świerkosz dał im awans do A klasy i lidera tejże A klasy.
Po całkiem niezłym meczu w naszym wykonaniu nasi piłkarze przegrali z liderem ze Stryszawy 0:2. Mecz mimo fatalnych warunków stał na niezłym poziomie. Obie drużyny starały się grać do przodu co podnosiło widowisko meczu. Szkoda tylko że gracze ze Stryszawy nie cieszyli się po meczu z bardzo udanej rundy jesiennej, a jedynie kłócili się miedzy sobą.
 Naszych zawodników czeka bardzo ciężka zima i okres przygotowawczy do nowego sezonu. Jeśli marzymy o dalszej grze w A klasie to wiosna w naszym wykonaniu musi być perfekcyjna. Być może do składu wrócą Tomasz Młocek oraz Tomasz Łysoń. Na pewno za niedługo odbędzie się wielka debata w klubie nad losem trenera Eugeniusza Fornalczyka. Obyśmy za kilka miesięcy mogli znów się cieszyć z naszymi zawodnikami z kolejnych zwycięskich meczów.