Brama Leskowca

Aktualności

Liczą się trzy punkty!!!

• autor: Michał, 2010-08-22 13:32

Już dzisiaj rozpoczął się kolejny sezon w wykonaniu naszych zawodników. W bardzo słoneczne przedpołudnie sympatycy piłki nożnej w Rzykach zgromadzili się na boisku, aby obejrzeć ligowe spotkanie ze Skawą Jaroszowice. Mecz był jedną wielką niewiadomą. Ze składu wypadli Tomasz Łysoń, Marcin Misiek oraz Piotr Susfał. Dołączyli za to Artur Gibas, Sebastian Młynarczyk a także dwóch najzdolniejszych juniorów Tomasz Pękala oraz Paweł Hatala.

Wszyscy kibice zgromadzeni na boisku zastanawiali się jaką drużynę ujrzą. Czy tą, która wywalczyła awans do A klasy - która strzelała mnóstwo goli i odprawiała kolejnych rywali z kwitkiem. Czy ekipę, która grała fatalnie w A klasie - bez błysku, bez obrony, bez skuteczności. Trzeba powiedzieć, że mecz nie przyniósł jednoznacznej odpowiedzi. Trzeba uczciwie powiedzieć, że mimo wyniku 2:0, mecz był bardzo słaby jeśli chodzi o atak w naszym wykonaniu. Zawodziliśmy i tylko niezawodny Paweł Kołodziejczyk uratował nas przed wpadką. Na razie widać było sporo chaosu i jeszcze więcej przypadkowych zagrań. Pocieszające jest, że właściwie nie popełnialiśmy błędów w obronie. Mecz pomyślnie zaczęła nasza drużyna od mocnych ataków. Efektem tego była bramka, ale dopiero w 26 minucie strzelona przez Pawła Kołodziejczyka, któremu pomógł rykoszet od obrońcy gości. W pierwszej połowie nasz super strzelec mógł ustrzelić jeszcze przynajmniej 2 bramki. Końcówka to ogromne nerwy. Zawodnikom puszczały nerwy, czego sędzia nie był w stanie powstrzymać. Okres brzydkiej gry obu ekip. Co do graczy gości to oddali kilka strzałów na bramkę. Po jednym z takich strzałów piłka wylądowała w siatce Janusza Burego, ale sędzia odgwizdał wcześniej faul na naszym zawodniku. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że strzał był z 50 metrów. To sprowokowało gości do częstych uderzeń z bardzo dużej odległości. Jednak bramkarz gości również kiksował. W 36 minucie omal nie wrzucił sobie piłki do swojej bramki po drugim złapaniu piłki sędzia odgwizdał rzut wolny pośredni z 5 metrów. Łukasz Kowala jednak uderzył w słupek.

Po I połowie 1:0

II połowa to zmasowane ataki naszej ekipy. Raz po raz w dogodnych sytuacjach pudłowali - Sebastian Młynarczyk, Andrzej Cibor i Wojciech Balon. Goście próbowali odpowiadać strzałami z ... własnej połowy. Po jednym z takich uderzeń Janusz Bury z trudem sparował piłkę na poprzeczkę. Dobrą zmianę dał dzisiaj Michał Kowala, który zmienił swojego brata Dawida. Kilka razy dobrze rozprowadził akcję, ale jego koledzy z ataku byli dzisiaj wyjątkowo nieudolni. Pod koniec coraz groźniej zaczęli atakować goście, ale odbijali się jak od ściany od pewnego Tomasza Młocka. Swoich sił próbowali po stałych fragmentach gry. W 81 minucie duże ożywienie do gry wprowadził Tomasz Pękala. Młody gracz bez kompleksów wybiegł na murawę. W 87 minucie zagrał znakomitą prostopadłą piłkę do Pawła Kołodziejczyka a nasz najlepszy strzelec zapewnił nam 3 punkty pewnym strzałem w długi róg.

Ostatecznie nasza ekipa wygrała 2:0, ale styl był mówiąc delikatnie - nieprzekonujący. Liczymy jednak że to dopiero początek a najwyższa forma przyjdzie na mecze we wrześniu i październiku.

Oto relacja minuta po minucie:

10:58 przywitanie obu drużyn. Kapitanowie losują strony boiska.

1' - Gracze Skawy Jaroszowice rozpoczynają mecz a tym samym nowy sezon B klasy.

4' - seria rzutów rożnych dla naszej ekipy. Po czwartym kornerze Paweł Kołodziejczyk uderza ponad poprzeczką.

10' - bardzo ładna szybka akcja naszej ekipy. Głową dokładnie zagrywa piłkę Sebastian Młynarczyk a celne uderzenie oddaje Paweł Kołodziejczyk, bramkarz jednak łapie piłkę.

12' - niecelne uderzenie zawodników Skawy Jaroszowice.

21' - rzut wolny wykonują goście. Z 35 metrów zawodnik spod Wadowic uderza ponad bramką.

24' - piłka po długim zagraniu przechodzi nad głowami obrońców Skawy do znakomitej okazji doszedł Paweł Kołodziejczyk, ale skiksował uderzając ponad bramką.

26' - pełna rehabilitacja naszego snajpera. Piłkę dobrze na własnej połowie wywalczyli Dawid Kowala oraz Sebastian Młynarczyk. Ten pierwszy pomknął z nią do przodu, a że miał mnóstwo miejsca w środku to wbiegł do środka, gdzie z 20 metrów zagrał do Wojciecha Balona, który po zamieszaniu strzelił w obrońcę gości ta odbiła się i trafiła do Pawła Kołodziejczyka a nasz napastnik nie zastanawiając się długo strzelił po ziemi, piłka odbiła się od obrońcy gości i zmylając bramkarza wpadła w krótki słupek. 1:0 prowadzimy.

32' - kolejna szansa Pawła Kołodziejczyka. Tym razem jego strzał z lewej strony był niecelny.

36' - kiks bramkarza Skawy, który o mało nie wrzucił piłkę do swojej bramki. Sędzia dyktuje rzut wolny pośredni z 5 metrów. Piłkę dotyka Paweł Kołodziejczyk a Łukasz Kowala "ze śpica" trafia w słupek.

37' - Dawid Kowala otrzymuje żółtą kartkę. Powodem faul na zawodniku gości, który wpadł jeszcze na słupek ogrodzeniowy. Na boisku zawiązała się niewielka bójka. Od tego momentu ostra gra obu ekip.

38' - rzut wolny wykonują goście. Strzał ląduje w bramce, ale sędzia odgwizduje faul na naszym zawodniku.

41' - w obronie chamsko faulowany Jarosław Socha. Sędzia nakazuje grać dalej. Przywilej starał się wykorzystać Wojciech Balon, który po dynamicznym rajdzie oddał mocny strzał, ale prosto w bramkarza Skawy.

45' - gwizdek kończący pierwszą połowę meczu.

46' - początek drugiej połowy zaczynają nasi.

47' - "setka" Sebastiana Młynarczyka. Wojciech Balon kapitalnie gra piłkę po ziemi z prawej strony. Nasz zawodnik ma tylko wpakować piłkę do siatki z 5 metrów, ale trafia nie tylko nad bramką, ale też nad ogrodzeniem.

49' - strzał z 40 metrów obrońcy Skawy ląduje po interwencji Janusza Burego na poprzeczce.

54' - ładna indywidualna akcja Andrzeja Cibora, który po minięciu obrońcy oddał mocny strzał. Bramkarz ładnie obronił strzał.

58' - celne uderzenie z dystansu Łukasza Kowali.

59' - Wojciech Balon po dobrym rajdzie prawą stroną strzela w boczną siatkę bramki Jaroszowic.

61' - zmiana: wchodzi Michał Kowala, schodzi: Dawid Kowala.

62' - kolejne uderzenie z dużej odległości. Tym razem Janusz Bury broni bardzo spokojnie.

65' - Andrzej Cibor strzał niecelny głową.

66' - zmiana: wchodzi Przemysław Kowala, schodzi Artur Gibas

67' - strzał z 14 metrów Sebastiana Młynarczyka z trudem odbija bramkarz gości. Dobijać próbuje Andrzej Cibor jednak znów bramkarz gości górą.

74' - kolejne niecelne uderzenie głową w wykonaniu Andrzeja Cibora.

75' - "setka" Andrzeja Cibora. Sebastian Młynarczyk gra znakomitą piłkę za obrońców do niej na szybkości dopada Andrzej Cibor, jest już w polu karnym i zamiast uderzać - podaje niedokładnie do Pawła Kołodziejczyka, który całkowicie zdezorientowany strzela obok bramki.

81' - zmiana: wchodzi Tomasz Pękala, schodzi Andrzej Cibor

87' - kapitalne prostopadłe podanie na prawej stronie w wykonaniu Tomasza Pękali. Piłkę w zimną krwią wykorzystuje Paweł Kołodziejczyk, umieszczając ją w bramce Skawy.

91' - na boisko miał jeszcze wejść Paweł Hatala, ale sędzia zakończył spotkanie.

LKS Leskowiec Rzyki - LKS Skawa Jaroszowice  2:0

Skład Leskowca: Janusz Bury - Jarosław Socha, Tomasz Młocek, Paweł Zieliński - Wojciech Balon, Łukasz Kowala, Artur Gibas(66' Przemysław Kowala), Sebastian Młynarczyk, Dawid Kowala(61' Michał Kowala) - Paweł  Kołodziejczyk(c), Andrzej Cibor(81' Tomasz Pękala)

Ławka rezerwowych: Tomasz Pękala, Przemysław Kowla, Paweł Hatala, Michał Kowala

Trener: Ireneusz Rajda

Kierownik drużyny: Piotr Zawadzki