Mecz z ORŁEM RADOCZA wygrany 6-0

Aktualności

Zwycięstki początek...

• autor: Michał, 2010-08-28 19:49

To właśnie dzisiaj miał zostać rozegrany pierwszy mecz ligowy naszej drużyny. Do Rzyk przyjechała bojowo nastawiona ekipa z Kossowej. Mecz miał być odpowiedzią jak przygotowani do sezonu są nasi zawodnicy. W kadrze meczowej zabrakło Dawida Chotka i drugiego bramkarza Krystiana Zawadzkiego. Reszta zawodników wyprowadzona przez kapitana Zbigniewa Zielińskiego przystąpiła do walki...

Na wstępie informujemy, że mecze juniorów młodszych trwają 2x40 minut.

Mecz kapitalnie mogli rozpocząć gracze gości. Po rzucie wolnym z 25 metrów gracz Kossowej trafił w poprzeczkę. Odpowiedź podopiecznych trenera Rajda była natychmiastowa i skuteczniejsza. Piękna szybka akcja i w dogodnej sytuacji bramkę zdobywa Paweł Ryczek. Prowadzenie naszych zawodników. Mimo prowadzenia to my byliśmy dłużej przy piłce i częściej atakowaliśmy. W 21 minucie kapitalna kontra naszych piłkarzy. W środku szybkie podania wymieniają Mateusz Kubik i Paweł Ryczek. W końcu ładną piłkę na lewą stronę gra Krzysztof Polak. Bartłomiej Kowalczyk ruszył dynamicznie, zszedł do środka i zdobył bramkę na 2:0. Gra naszych piłkarzy mogła się podobać. Ekipa gości praktycznie nie zagrażała Kamilowi Buremu. Niestety od 30 minuty zaczęliśmy grać coraz niedokładnie i czytelnie. Naszym piłkarzom również puszczały nerwy na boisku. W 32 minucie za niesportowe zachowanie rzut wolny pośredni z 5 metrów. Na szczęście nasz bramkarz (który sprokurował ten rzut wolny) wspaniale to obronił.

W przerwie meczu nasz trener uspokajał zawodników i to dało efekty w drugiej połowie kiedy to nasi w ogóle nie angażowali się w prowokacje gości.

Początek znów mógł być wspaniały, ale piłka po strzale Dominika Króliczka wylądowała na poprzeczce. W 49 minucie ten sam zawodnik oddaje słaby strzał na bramkę. Piłkę przechwycił Krzysztof Polak i z zimną krwią wykorzystał okazję i było 3:0. W 65 minucie kolejny cios wyprowadzili nasi piłkarze. Rzut rożny wykonuje Paweł Ryczek. W pole karne kapitalnie wbiega Mateusz Kubik i zdecydowanie wykończył akcję, strzelając gola. Mecz oczywiście był już rozstrzygnięty, ale nasi nadal atakowali. Po kilku akcjach Pawła Ryczka byliśmy bliscy zdobycia bramki.

Ostatecznie zwyciężyliśmy pewnie 4:0. Następny mecz rozegramy w Bystrej już w najbliższą sobotę.

Relacja minuta po minucie:

1' - Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczyna to spotkanie.

2' - Rzut wolny dla Kossowej. Piłka po strzale zawodnika gości ląduje na poprzeczce.

3' - Wspaniała szybka akcja naszej drużyny i piłkę po zagraniu Bartłomieja Kowalczyka wpakował do bramki Paweł Ryczek. Prowadzenie 1:0.

6' - Próba długiej piłki od Bartłomieja Kowalczyka do Krzysztofa Polaka. Nasz napastnik jednak nie doszedł.

11' - Strzał piłkarzy gości z łatwością wyłapuje Kamil Bury.

12' - Strzał zawodnika gości przelatuje obok bramki.

14' - Paweł Ryczek zdecydował się na strzał z 30 metrów. Piłka po uderzeniu z powietrza mija bramkę gości.

16' - Rzut wolny Pawła Ryczka trafia w mur. Poprawka odbija się od obrońcy gości i mamy rzut rożny. Po tym stałym fragmencie gry najpierw zblokowane uderzenie Łukasz Ryczka, następnie wyłapane zagranie Mateusza Kubika.

18' - Po drugiej stronie boiska groźny strzał zblokował Zbigniew Zieliński.

21' - Bardzo ładna szybka akcja naszych zawodników. Piłkę wymieniają Paweł Ryczek z Mateuszem Kubikiem, w końcu podają do Krzysztofa Polaka a ten gra górną piłkę do Bartłomieja Kowalczyka, ten dynamicznie wbiega w pole karne i nie daje szans bramkarzowi gości. Wygrywaliśmy 2:0.

22' - Paweł Ryczek uderza na bramkę - niecelnie.

28' - Celnie, ale za słabo strzela Krzysztof Polak.

29' - Mocno, ale obok bramki uderza Mateusz Kubik.

31' - Piękny strzał Pawła Ryczka z trudem odbija bramkarz Kossowej.

32' - Kamil Bury sprokurował rzut wolny pośredni z 5 metrów za niesportowe zachowanie. Po jego rozegraniu wspaniale odbija piłkę na rzut rożny.

35' - Sędzia dyktuje kolejny rzut wolny pośredni dla Przełęczy. Tym razem za zagranie nakładką Pawła Ryczka. Rzut wolny jednak odbija nasz mur.

37' - Bardzo brutalne wejście Łukasza Ryczka i nasz zawodnik otrzymuje żółtą kartkę.

40' - Koniec I połowy

41' - Sędzia gwiżdże po raz pierwszy w drugiej połowie. Zaczyna nasza ekipa.

44' - Poprzeczka po strzale Dominika Króliczka.

49' - Strzał Dominika Króliczka przejmuje Krzysztof Polak i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie daje mu żadnych szans - gol na 3:0.

53' - Sebastian Misiek ładnie podaje w tempo do Bartłomieja Kowalczyka ten uderza mocno, ale obok bramki.

60' - Zmiana: wchodzi Mateusz Kiszczak, schodzi Paweł Kiznar.

65' - Rzut rożny dla Leskowca. Paweł Ryczek dokładnie w pole karne a tam nogą Mateusz Kubik strzela bramkę na 4:0.

67' - Zbigniew Zieliński żółta kartka za faul.

70' - Rzut wolny ekipy gości. Jednak strzał pewnie wyłapuje Kamil Bury.

71' - Zmiana: wchodzi Przemysław Rusinek, schodzi Łukasz Ryczek.

75' - Ładne uderzenie Dominika Króliczka ląduje obok bramki.

79' - Paweł Ryczek oddaje kolejny strzał na bramkę. Tym razem jest to uderzenie niecelne.

80' - Koniec meczu - nasz zespół wygrywa pewnie i zasłużenie 4:0. Gratulacje.

LKS Leskowiec Rzyki - LKS Przełęcz Kossowa 4:0

Skład Leskowca: Kamil Bury - Łukasz Ryczek(71' Przemysław Rusinek), Zbigniew Zieliński(c), Dominik Króliczek, Michał Czubak - Paweł Kiznar(60' Mateusz Kiszczak), Paweł Ryczek, Mateusz Kubik, Bartłomiej Kowalczyk - Krzysztof Polak, Sebastian Misiek

Gole: Paweł Ryczek, Bartłomiej Kowalczyk, Krzysztof Polak, Mateusz Kubik

Trener: Ireneusz Rajda

Kierownik drużyny: Tomasz Pękala