Drużyny

Aktualności

Kapitalne derby – zabrakło tylko jednego...

• autor: Michał, 2010-09-12 15:50

Niedziela, godzina 11:00. Pierwsze w tym sezonie derby w wykonaniu naszych zawodników. Do Rzyk zawitała drużyna Halniaka Targanice. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Wiele podtekstów. I bardzo, bardzo wielu kibiców obu drużyn...

W bramce naszego zespołu stanął jednak Wiesław Rusinek, który grał z kontuzją pleców. Wielki heroizm naszego zawodnika. Mecz zaczął się od bardzo szybkiej gry obu ekip. Nikt nie chciał odstawić nogi. W 7 minucie pierwsza dobra okazja Leskowca. Z rzutu wolnego strzela Michał Kowala, bramkarz instynktownie odbija piłkę nad bramkę. Mecz trwał. Nasi przeważali. Goście nastawiali się na kontry. W 28 minucie to my wyprowadzamy kontrę. Dobrą piłkę dostał Wojciech Balon. Nasz zawodnik biegnie do piłki a bramkarz Halniaka zatrzymuje go nieprzepisowo poza polem karnym. Sędzia dyktuje rzut wolny. Jednak kartki bramkarzowi Targanic nie pokazał. Do piłki podszedł Michał Kowala i lewą nogą kapitalnie uderzył po długim rogu. Gol i prowadzenie. Dwie minuty później rzut z autu ma nasza ekipa. Szybkie wykonanie. Sebastian Młynarczyk gra piłkę prostopadłą do Wojciecha Balona, ten wychodzi sam na sam i delikatnie obok bramkarza strzela gola. Prowadzimy 2:0. Nasza ekipa jednak zbyt szybko uwierzyła, że łatwo wygramy ten mecz.I w 36 minucie rzut wolny ma Halniak. Dyskusyjny rzut wolny z 25 metrów na gola zamienił zawodnik Halniaka. W 38 minucie strzelamy gola, ale Sebastian Młynarczyk był na spalonym. Dwie minuty później odpowiada Halniak. Rzut wolny na wysokości pola karnego. Nasi za krótko wybijają piłkę a zza szesnastki uderzył gracz Targanic i po rękach piłka wpada do siatki.

Remis 2:2 po pierwszej połowie.

Drugie 45 minut nasi rozpoczęli od ataków. W 50 minucie w poprzeczkę trafia Artur Gibas. Dwie minuty później kapitalna prostopadła piłka od Zbigniewa Cibora dociera do Sebastiana Młynarczyka a ten z rogu szesnastki przyłożył potężnie po długim rogu. Przepiękna bramka i znów prowadzimy. Nasi nadal wyprowadzali szybkie akcje. Bardzo aktywny był Wojciech Balon. Jak mrówka w ataku pracował Paweł Kołodziejczyk. Jednak Halniak miał dziś worek szczęścia. W 87 minucie Michał Kowala zupełnie niepotrzebnie fauluje gracza gości. Do bramki 25 metrów. Zawodnik z Targanic przyłożył potężnie i zdobył niesamowitą bramkę. Nasz bramkarz był bez szans. Remis 3:3 i tak ten mecz się skończył.

Zapraszamy na relację minuta po minucie:

11:00 – Obie ekipy wychodzą na murawę.

11:03 – Sędzia gwiżdże po raz pierwszy. Zaczynają gracze Halniaka.

7' – Pierwsza okazja na gola. Michał Kowala z lewej strony uderza z rzutu wolnego. Strzał leci pod porzeczkę, ale bramkarz odbija strzał.

8' – Po rzucie rożnym bardzo szybka kontra Halniaka. W piłkę na wślizgu nie trafia Tomasz Młocek i w kapitalnej okazji znalazł się napastnik gości, ale jego strzał z 5 metrów odbił Paweł Zieliński.

11' – Rzut wolny z 20 metrów z prawej strony. Jednak strzał Wojciecha Balona jest niecelny.

12' – Bardzo ładna akcja naszej ekipy. Szybkie podania wymieniają Michał Kowala, Sebastian Młynarczyk a strzał z 16 metrów oddaje Zbigniew Cibor. Strzał jednak jest niecelny.

14' – Pierwszy rzut wolny dla Halniaka z bliskiej odległości. Strzał celny, ale nasz bramkarz broni ze spokojem.

23' – Duża nerwowość na boisku. Gracze Halniaka raz domagają się rzutu karnego by za chwilę symulować nieczyste zagrania. Po tym zamieszaniu blisko dojścia do super pozycji był Paweł Kołodziejczyk

25' – Rzut wolny dla Targanic. Tym razem nasz mur odbija piłkę.

26' – Szybka akcja, ale niecelnie wykańcza ją Paweł Kołodziejczyk.

28' – Wreszcie przełamanie. Długa piłka na wolne pole. Do piłki wystartował Wojciech Balon i dał się sfaulować bramkarzowi za polem karnym. Sędzia dyktuje rzut wolny z 17 metrów, ale nie ma chodź by żółtej kartki. Do piłki podchodzi Michał Kowala i lewą nogą kapitalnie zakręcił piłkę ponad murem. Bramkarz był bez szans. 1:0.

30' – Rzut z autu na 25 metrze wywalczony przez Pawła Kołodziejczyka. Piłkę wyrzuca Dawid Kowala. Z powietrza piękną piłkę prostopadłą gra Sebastian Młynarczyk a sam na sam z bramkarzem wykorzystuje Wojciech Balon, delikatnie przenosząc piłkę obok bramkarza. 2:0.

36' – Nasi się rozprężyli, szczególnie w tyle. Kolejny rzut wolny dla Halniaka i do trzech razy sztuka. Uderzenie precyzyjne w długi róg bramki Wiesława Rusinka. Kontaktowa bramka.

37' – Rzut wolny z 40 metrów. Mocno uderza Jarosław Socha – jednak strzał jest minimalnie niecelny.

38' – Potworne zamieszanie w polu karnym. Piłka po strzale Artura Gibasa trafia do Sebastiana Młynarczyka, który odgrywa do Pawła Kołodziejczyka a ten pakuje ją do siatki. Jednak boczny sędzia słusznie podniósł chorągiewkę w górę.

40' – Faul Jarosława Sochy. Rzut wolny z rogu szesnastki. Piłkę w potwornym zamieszaniu wybija Paweł Zieliński, ale ta trafia na 17 metr do gracza z Targanic a ten mocno strzela i po rękach Wiesława Rusinka wpada gol wyrównujący. Za łatwo tracimy prowadzenie.

45' – Koniec I połowy.

46' – Zmiana: Kontuzjowanego Dawida Kowalę zastąpił Andrzej Cibor.

47' – Strzał Halniaka z dystansu broni Wiesław Rusinek.

48' – Szybko wyprowadzamy piłkę. Długa piłka z obrony do Wojciecha Balona. Nasz napastnik wybiega z dobre 2 metry zza obrońcy a boczny sędzia pokazał, że nie ma pojęcia co to jest spalony.

49' – Kolejny rzut wolny z dużej odległości. Jarosław Socha znów uderza i znów o centymetry chybił.

50' – Szybka akcja naszej ekipy. Piłkę centruje Andrzej Cibor, akcję zamyka Artur Gibas, ale jego strzał ląduje na poprzeczce a potem odbija się od linii bramkowej.

52' – Co się odwlecze to nie uciecze. Kapitalne zagranie Zbigniewa Cibora do Sebastiana Młynarczyka. Ten dynamicznie biegnie i z rogu szesnastki uderzył przepięknie w długim rogu bramki Halniaka. Ten gol przypomniał wszystkim kibicom starego dobrego Bastka. 3:2.

54' – Szybko mogliśmy zostać ukarani. Dwóch naszych obrońców zostało z dziecinną łatwością ogranych przez napastnika Targanic. Ten mocno strzelił, ale szczęście było przy nas. Trafił w słupek.

57' – Kontra, którą powinniśmy zakończyć golem, ale zabrakło szczęścia naszym piłkarzom.

67' – W zamieszaniu w polu karnym fantastycznie broni Wiesław Rusinek strzał z 5 metrów.

68' – Żółta kartka Paweł Kołodziejczyk.

70' – Znów Jarosław Socha z rzutu wolnego, ale znowu zabrakło centymetrów.

78' – Zmiana: wchodzi Tomasz Pękala, schodzi Artur Gibas.

82' – Piłkę meczową ma Paweł Kołodziejczyk. Dostał świetną piłkę od Andrzeja Cibora, ale w decydującym momencie trafia obok bramki.

87' – Pech i niepotrzebny faul Michała Kowali. Do bramki 25 metrów. Gracz Halniaka uderzył kapitalnie na bramkę i bez szans był nasz bramkarz. Remis 3:3.

92' – Sędzia gwiżdżę po raz ostatni i niestety tylko remis 3:3.

Wielka szkoda, bo szansa na 4 zwycięstwo był ogromna. Zabrakło nam chyba trochę cwaniactwa w końcówce. Tego czego nam tak bardzo brakowało w A klasie. Co do sędziego tego meczu to popełnił jeden podstawowy błąd nie dając może nawet czerwonej kartki bramkarzowi Halniaka. Poza tym popełniał błędy, ale nie można powiedzieć, że wypaczył wynik meczu.

Piękny mecz, bardzo wielu kibiców, którzy nawet śpiewali podczas meczu, Mnóstwo goli. Zabrakło tylko zwycięstwa naszych piłkarzy.

LKS Leskowiec Rzyki – LKS Halniak Targanice 3:3

Gole: Michał Kowala, Wojciech Balon, Sebastian Młynarczyk

Skład Leskowca: Wiesław Rusinek – Jarosław Socha, Tomasz Młocek, Zbigniew Cibor, Paweł Zieliński – Artur Gibas (78' Tomasz Pękala), Michał Kowala, Sebastian Młynarczyk, Dawid Kowala (45' Andrzej Cibor) – Paweł Kołodziejczyk, Wojciech Balon.

Rezerwa: Tomasz Pękala, Paweł Hatala, Andrzej Cibor

Trener: Ireneusz Rajda

Kierownik drużyny: Piotr Zawadzki