Sparing z Bujakowem

Aktualności

Za Wysoka poprzeczka...

• autor: Michał, 2010-09-26 13:33

Szlagierowo zapowiadał się dzisiejszy mecz naszej pierwszej ekipy z Relaksem Wysoka. Lider przyjechał do Rzyk z nadzieją wywiezienia kolejnych 3 punktów. W naszej kadrze sporo zmian. Do pierwszego składu powrócił kapitana Marcin Misiek. W bramce stanął Łukasz Kołodziejczyk, już 3 bramkarz w 6 meczu tego sezonu. Do kadry meczowej wrócił również Łukasz Kowala.

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Bardzo trudne zadanie czekało naszych piłkarz. Dosyć dużo kibiców zgromadziło się na boisku. Co ciekawe po raz pierwszy mogli usiąść na nowo oddanej trybunie. Jednak nowa trybuna nie zmobilizowała do głośnego kibicowania. Obie ekipy grały dosyć sennie a i sędziowie nie byli w najwyższej formie.

Nasza ekipa dosyć szybko zderzyła się z siłą Wysokiej. Już w 4 minucie na prawej stronie indywidualna akcja napastnika gości, który wpada w pole karne i strzela po długim rogu bramki Łukasza Kołodziejczyka. Nasz bramkarz próbował odbić strzał, ale piłka wtoczyła się do bramki. 0:1. Nasi nie potrafili się już odnaleźć w tej połowie. A Wysoka grała swoje. Potrafiła się mądrze bronić a i czasem przekraczali linię środkową boiska. Pierwszy celny strzał oddał na bramkę gości Sebastian Młynarczyk w 30 minucie meczu. Jednak bramkarz Wysokiej - Przemysław Kubas bronił dziś bezbłędnie.

Bardzo senna połowa w wykonaniu obu ekip.

Na drugie 45 minut bardziej zmotywowani wyszli nasi zawodnicy. Od razu rzucili się na rywali. Świetne okazje mieli Sebastian Młynarczyk, Wojciech Balon oraz Paweł Kołodziejczyk. Jednak sędziowie postanowili że obudzą wszystkich na boisku. W 58 minucie piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Bramkarz Relaksu łapie piłkę dobry metr za liną bramkową. Wszyscy widzieli, że piłka wyszła poza linię końcową tylko nie trójka sędziów na czele z bocznym, który nie raczył podnieść chorągiewki w górę. Bramkarz wznowił grę długim wykopem, dwa podania i gol. Przegrywamy 0:2. Było po meczu. Łukasz Kowala otrzymał jeszcze żółtą kartkę bo na ławce rezerwowych zbyt gwałtownie wyrażał swoje emocje. W 74 minucie mogliśmy wrócić do gry, ale Zbigniew Cibor w stu procentowej okazji nie trafił w światło bramki. W 90 minucie jeszcze Jarosław Socha zagrywa piłkę ręką w polu karnym. Sędzia dyktuje rzut karny a Jarosław Socha wylatuje z boiska bo oglądał drugą żółtą kartkę. Goście pewnie wykorzystują rzut karny, chodź nasz bramkarz tradycyjnie był blisko obronienia.

Niestety, mimo że sędziowie pomogli gościom, to dziś słusznie przegraliśmy i tym samym mamy już 8 punktów straty do pozycji lidera. Znów zabrakło nam cwaniactwa i skuteczności. Wysoka miała dziś 3 sytuacje i trzy wykorzystała.

Relacja minuta po minucie:

11:00 - obie ekipy wychodzą na boisko. Nasi piłkarze po raz pierwszy w tym sezonie wyprowadzani przez Marcina Miśka.

11:02 - Pierwszy gwizdek sędziego zaczynają goście i od razu strzelają na bramkę, strzał niecelny.

4' - Szybkie wejście gracza Wysokiej z prawej strony, indywidualna akcja i strzał na bramkę. Piłka po rękach ląduje w bramce i przegrywamy 0:1.

8' - Pierwsze uderzenie na bramkę gości. Strzał niecelny z 25 metrów oddaje Zbigniew Cibor.

11' - Bardzo ładna akcja. Kilka szybkich podań. W końcu strzał z 20 metrów oddaje Artur Gibas. Strzał niecelny.

17' - Dopiero druga akcja gości. Jednak ich strzał jest niecelny.

25' - Kolejny niecelny strzał z dystansu Zbigniewa Cibora.

30' - Bardzo ładne uderzenie z dystansu Sebastiana Młynarczyka. Jednak bramkarz gości jest na posterunku.

45' - Koniec I połowy przegrywamy 0:1.

46' - Zaczynamy II połowę. W naszej drużynie znów pojawiła się iskra do walki.

47' - Kapitalnie na małej przestrzeni obraca się Sebastian Młynarczyk i strzela na bramkę. Bardzo dobry strzał, ale jeszcze lepiej broni bramkarz.

54' - Bardzo dobra akcja naszych zawodników. Kapitalną prostopadłą piłkę gra Zbigniew Cibor. Do piłki doskakuje Wojciech Balon, ale strzela na siłę i strzał jest niecelny.

57' - Trener reaguje na boiskowe wydarzenia. Siłę ognia ma wzmocnić Michał Kowala, który zmienia Artura Gibasa.

59' - Strzał Marcina Miśka odbija się od zawodnika gości i wychodzi na rzut rożny. Bramkarz Kubas łapie piłkę dobry metr za bramką. Nawet sam golkiper zawahał się kiedy wstał z piłką. Wielka trójca jednak nic nie widzi. Długa piłka trafia na prawą stronę, potem w pole karne i precyzyjny strzał ląduje w siatce. Przegrywamy 0:2. Łukasz Kowala bardzo gwałtownie protestuje i otrzymuje na ławce rezerwowych żółtą kartkę.

61' - Zmiana: Wojciecha Balona zmienia Dawid Kowala.

63' - Świetna centra w pole karne z rzutu wolnego. Akcję zamyka Paweł Kołodziejczyk, ale nie trafia w światło bramki.

64' - Kolejne atomowe uderzenie z dystansu Sebastiana Młynarczyka, ale bramkarz gości był nie pobicia.

74' - Kapitalnie przez obronę Wysokiej przedarł się Zbigniew Cibor wpadł w pole karne, zakręcił obrońcą i trafił...nad bramką. Trzeba powiedzieć że obrona Wysokiej to najsłabszy punkt tej ekipy.

76' - Celnie uderza nasz kapitan Marcin Misiek.

78' - Zmiana: wchodzi Łukasz Kowala schodzi Andrzej Cibor.

80' - Za faul żółtą kartę dostaje Dawid Kowala.

90' - Ręką w polu karnym zagrywa Jarosław Socha. Ogląda drugą żółtą kartkę. Sędzia wskazuje na wapno a gracz Relaksu strzelił spokojnie w lewą stronę. Łukasz Kołodziejczyk był bliski obronienia strzału.

90+3' - Sędzia kończy to spotkanie i przegrywamy 0:3

LKS Leskowiec Rzyki - LKS Relaks Wysoka  0:3

Skład Leskowca: Łukasz Kołodziejczyk - Jarosław Socha, Tomasz Młocek, Zbigniew Cibor, Paweł Zieliński - Artur Gibas(57 Michał Kowala), Marcin Misiek(c), Sebastian Młynarczyk, Wojciech Balon(61' Dawid Kowala) - Andrzej Cibor(78 Łukasz Kowala), Paweł Kołodziejczyk

Ławka rezerwowych: Paweł Hatala, Tomasz Pękala, Dawid Kowala, Łukasz Kowala, Michał Kowala

Trener: Ireneusz Rajda

Kierownik drużyny: Piotr Zawadzki