Mecz wyjazdowy z Grodziskiem

Aktualności

...ja i tak kocham Cię...

• autor: Michał, 2010-10-10 13:56

Słoneczne niedzielne przedpołudnie zachęcało do przybycia na boisko do Rzyk, aby obejrzeć naszych zawodników w kolejnym meczu ligowym. Mecz nie zapowiadał się na arcy trudne, jednak szybko okazało się zupełnie inaczej. W kadrze brakowało Michała i Łukasza Kowali oraz Artura Gibasa. Na ławce rezerwowych usiadł Paweł Kołodziejczyk, który ciągle zmaga się z kontuzją mięśnia.

Mecz od fatalnego błędu rozpoczęli nasi zawodnicy. W pierwszych chwilach po wspaniałej interwencji uratował nas Wiesław Rusinek. Nasi grali bardzo sennie i bez iskry. Pierwszy strzał w kierunku bramki oddaliśmy w 13 minucie. Jednak Sebastian Młynarczyk spudłował. W 14 minucie podcinany od tyłu Andrzej Cibor w polu karnym. Sędzia nakazuje grać dalej. Gracze gości coraz śmielej atakowali. Duże zagrożenie stwarzali pod naszą bramką po stałych fragmentach gry. W 36 minucie rzut wolny z 25 metrów mają goście. Zawodnik Tomic zakręcił piłkę w długi róg, nasz bramkarz odbił ją, ale ta i tak wpadła do siatki. Prowadzenie gości 1:0.

Po przerwie nasi nadal grali bardzo ospale. W niczym nie przypominali drużyny, chodźby sprzed tygodnia. W 65 minucie, obrona gości popełnia poważny błąd i sam na sam z bramkarzem znalazł się Sebastian Młynarczyk, ale uderzył bojaźliwie, prosto w bramkarza gości. Minutę później kontrowersyjna sytuacja. Andrzej Cibor wpada w pole karne i zderza się z obrońcą gości, do piłki doskakuje Zbigniew Cibor i pakuje ją do siatki a sędzia dopiero wtedy odgwizduje rzut wolny dla gości. W końcówce szalał jeszcze Paweł Kołodziejczyk, ale jak nie idzie to nie idzie.

Po bardzo słabym meczu przegrywamy z Tomicami 1:0.

Relacja minuta po minucie:

10:40 - nasi w rozgrzewce.

10:56 - obie ekipy wychodzą na boisko.

10:58 - Marcin Misiek wygrywa losowanie i nieoczekiwanie wybiera stronę bliżej cmentarza.

11:00 - Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczynają goście.

1' - Seria fatalnych błędów w obronie, zawodnik gości wychodzi na czystą pozycję i wspaniale broni Wiesław Rusinek. Mogliśmy przegrywać.

10' - Gra toczy się głównie w środku pola. My jednak sromotnie przegrywamy kolejne walki o piłki.

13' - Pierwsze uderzenie na bramkę. Strzał niecelny oddaje Sebastian Młynarczyk.

14' - Znakomicie na szybkości w pole karne wbiegł Andrzej Cibor, chwilę potem jest ścięty a sędzia nakazuje grać dalej.

15' - Ze stałego fragmentu gry niecelnie głową uderza Andrzej Cibor.

18' - Rzut wolny z 25 metrów dla gości. Gracz Tomic uderza mocno, celnie, ale na posterunku jest Wiesław Rusinek.

20' - Znów głową w polu karnym strzela Andrzej Cibor, ale po raz kolejny jest nieskuteczny.

21' - Szybka kontra w naszym wykonaniu. Marcin Misiek wypuszcza w bój Wojciecha Balona, ten ostro centruje w pole karne i obrońca gości o mało nie pakuje piłki do swojej bramki.

25' - Kolejna bardzo szybka kontra. Z prawej strony dobrze dośrodkowuje Marcin Misiek, akcję zamyka Dawid Kowala, który przytomnie uderzył po długim rogu, ale obrońca z Tomic dobrze asekurował bramkę.

26' - Kolejny rzut wolny gości. Gracze Dęba znów celnie i znów Rusinek zmuszony do interwencji.

28' - Nasi zawodnicy pokazują pełną nieporadność. Mamy rzut wolny. Do bramki 20 metrów. Do piłki wybiega trzech  zawodników i wszyscy trzej przeskakują nad piłką. Zawodnik z Tomic rozpoczął groźną kontrę a sędzia powinien powtórzyć rzut wolny.

36' - Kolejny faul naszych zawodników przed polem karnym. Do piłki podchodzi lewonożny zawodnik. Zakręcił precyzyjnie piłką, ta po rękawicy Wiesława Rusinka wpada jednak do bramki. Przegrywamy 0:1

40' - Rzut wolny ma nasza ekipa. Z rogu szesnastki  nad bramką uderza Andrzej Cibor.

45' - Sędzia kończy pierwsze 45 minut.

46' - Zaczynamy drugą połowę.

51' - Okazja Andrzej Cibora, ale nasz aktywny napastnik jest dziś wysoce nieskuteczny.

56' - Groźny strzał z dystansu gracza Tomic. Nasz bramkarz z trudem odbija piłkę nad siebie.

63' - Z powodu kontuzji boisko opuszcza Paweł Zieliński. Zastępuje go Tomasz Pękala.

65' - Długa piłka przechodzi obronę gości. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Sebastian Młynarczyk, ale uderzył zaskakująco słabo prosto w bramkarza.

66' - Prawą stroną Wojciech Balon wypuszcza Andrzeja Cibora, ten wpada w pole karne, zderza się z obrońcą gości. Sędzia nie gwiżdże. Zbigniew Cibor wygarnia piłkę i strzela do bramki. Sędzia co robi? Gwiżdże faul i bramka nie jest uznana.

70' - Nasi dalej walą głową w mur. Bez pomysłu, bez odwagi, bez celności.

76' - Na boiskowe wydarzenia zaczyna reagować trener. Za Marcina Miśka wchodzi Paweł Kołodziejczyk a za Przemysława Kowalę, Paweł Hatala

77' - Zaraz po wejściu brutalnie faulowany Paweł Hatala. Sędzia pokazuje żółtą kartkę.

85' - Ciągle coś jest nie tak. Nie potrafimy pograć piłką, nie potrafimy uderzyć z daleka, nie potrafimy ze stałego fragmentu gry.

90' - Na boku urwał się Paweł Kołodziejczyk w polu karnym z ostrego kąta próbował mocnego strzału, ale jego strzał był niecelny.

90+4' - Gracze Tomic mogą unieść ręce w górę. Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. Nasi zagrali dziś bardzo słabo, ale nikt nie chciał im pomóc w tym meczu. Kibice, którzy lubią śpiewać "Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cię w moim sercu Rzyki i na dobre i na złe" w Rzykach śpiewają to tylko gdy wygrywamy. Drodzy przyjaciele Leskowca - czas skończyć z narzekaniem, trzeba wspólnie pomóc naszej drużynie...

LKS Leskowiec Rzyki - LKS Dąb Tomice 0:1

Skład Leskowca: Wiesław Rusinek - Jarosław Socha, Tomasz Młocek, Paweł Zieliński(63' Tomasz Pękala) - Wojciech Balon, Zbigniew Cibor, Przemysław Kowala(76' Paweł Hatala), Marcin Misiek(c)(76' Paweł Kołodziejczyk), Dawid Kowala, - Andrzej Cibor, Sebastian Młynarczyk

Trener: Ireneusz Rajda

Kierownik drużyny: Piotr Zawadzki.