Mecz wyjazdowy w KOSSOWIE

Aktualności

Błysk geniuszu!!!

• autor: Michał, 2010-10-24 13:41

Słoneczne niedzielne przedpołudnie zachęcało do przybycia na boisko do Rzyk na ostatni w tym roku mecz naszej pierwszej ekipy w roli gospodarza. Na boisko Leskowca przybyła dziś ekipa Sokoła Frydrychowice. Drużyna, która przed sezonem miała grać w C klasie w ostatniej chwili dołączyła do grona B klasowiczów. Jeśli chodzi o sprawy kadrowe to nie było z oczywistych względów braci Andrzeja i Zbigniewa Cibor. Nie było Michała Kowali, który studiuje. Nie było Sebastiana Młynarczyka oraz Przemysława Kowali. Wrócili natomiast kapitan Marcin Misiek oraz Artur Gibas...

Drużyna gości przyjechała do Rzyk z nastawieniem sprawienia niespodzianki. My chcieliśmy pokazać niedowiarkom, że ciągle jesteśmy w grze i zwycięstwo w Ryczowie nie było przypadkowe.

Początek spotkania do ciągle groźne ataki naszej ekipy. Z dystansu swoich sił próbowali Wojciech Balon, Marcin Misiek czy Łukasz Kowala. Pierwszy raz ekipa gości zagroziła naszej bramce w 22 minucie po strzale z rzutu wolnego. Nasz bramkarz był jednak bardzo czujny. W 25 minucie faul na wysokości pola karnego z boku boiska. Łukasz Kowala szybko zagrał do brata Dawida ten płasko zagrał w pole karne. Tam piłkę przepuścił Paweł Kołodziejczyk a na długim słupku akcję zamknął Artur Gibas i pewnie trafił do pustej bramki. Prowadzenie 1:0. Po tej bramce tempo meczu nieco siadło. Nasi piłkarze nie za bardzo kwapili się do ataków, natomiast gości nie mieli za bardzo z czego ugrać. W końcówce znów przyspieszyliśmy i celnie na bramkę uderzali Marcin Misiek, Paweł Kołodziejczyk oraz Łukasz Kowala.

Po I połowie prowadzenie 1:0.

Po przerwie groźniej zaatakowali goście. Kilka razy byli bliscy znalezienia się w dobrej sytuacji, ale wspaniale grał dziś Paweł Hatala oraz Tomasz Młocek. Po godzinie gry znów przyspieszyli nasi piłkarze. W 61 minucie bliski gola był Paweł Kołodziejczyk. W 68 minucie seria rzutów rożnych. Z każdego było spore zamieszanie, ale też podwyższenie nie padło. W 72 minucie faulowany w powietrzu na połowie boiska jest Łukasz Kowala. Jarosław Socha szybko gra do Łukasza a ten z 35 metrów uderzył kapitalnie na bramkę. Piłka zatrzymała się w bramce Sokoła. Mówiąc w żargonie piłkarskim zdjął pajęczynę z bramki golkipera gości. W 85 minucie szybka kontra Leskowca. Marcin Misiek ze skrzydła podaje do środka do Łukasza Kowali a ten tym razem w 25 metrów uderzył nie do obrony. Kolejne kapitalne trafienie. Trzeba powiedzieć że nasz zawodnik ma sposób na Frydrychowice ponieważ 2 lata temu również strzelił 2 gole. Dzieło zniszczenia po  wspaniałej akcji zakończył Wojciech Balon.

Po meczu gratulacje od kibiców, którzy dwa tygodnie temu ich nie jako "wygwizdali", ale taki jest los piłkarza. Gratulacje dla piłkarzy liczymy na kolejny dobry mecz za tydzień w Sosnowicach.

Zapraszamy na relację minuta po minucie:

10:40 - nasi w rozgrzewce.

10:55 - wychodzą obie ekipy na płytę boiska. Naszą ekipę wyprowadza Marcin Misiek.

10:59 - pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynają goście.

4' - Pierwsza groźna akcja Leskowca. Wrzutkę z prawej strony zamyka Wojciech Balon, ale tym razem bramkarz jest lepszy.

8' - Z 25 metrów z lewej strony na strzał zdecydował się Wojciech Balon. Strzał był niecelny.

9' - Niemal z tego samego miejsca mamy rzut wolny. Znów piłkę ustawia Wojciech Balon. Uderzył mocno, piłka zaczęła spadać, ale bramkarz zdołał ją sparować na poprzeczkę. Nie ma gola.

10' - Z 25 metrów strzał oddaje nasz kapitan Marcin Misiek. Bramkarz Frydrychowic broni.

17' - Po faulu na Dawidzie Kowali mamy rzut wolny z prawej strony. Długi rozbieg wziął Jarosław Socha, ale też mocno chybił.

22' - Rzut wolny mają goście. Do bramki jakieś 40 metrów. Zawodnik gości uderzył, ale nasz bramkarz czujnie na linii. Nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę na rzut rożny.

25' - Faul na Arturze Gibasie z prawej strony. Łukasz Kowala, krótko zagrywa ten rzut wolny do brata Dawida na róg szesnastki. Nasz pomocnik płasko zagrał piłkę do pole karne. Piłkę na krótkim słupku przepuszcza Paweł Kołodziejczyk a na długim słupku piłkę dobija Artur Gibas i mamy 1:0. Prowadzenie zasłużone Leskowca.

34' - Okres słabszej gry obu ekip przerywa celnym strzałem z 16 metrów Paweł Kołodziejczyk. Bramkarz jednak na posterunku.

42' - Kolejna próba naszego kapitana. Bardzo starał się nasz napastnik o gola, ale nic nie chciało wpaść.

43' - Wrzut z autu na wysokości pola karnego. Piłkę wrzuca Dawid Kowala do swego brata Łukasza a ten głową uderza, ale bramkarz był dziś dobrze dysponowany.

45' - Koniec I połowy. Leskowiec prowadzi jedną bramką.

46' - Zaczynamy drugie 45 minut.

53' - Od początku zaatakowali goście. Na lewej stronie wspaniale znalazł się napastnik Frydrychowic, ale Paweł Hatala wślizgiem wybija mu piłkę.

54' - Fatalny błąd Pawła Zielińskiego, który nie trzymał linii spalonego. Dwóch napastników Sokoła wybiega na czystą pozycję, ale szybko wraca Paweł Hatala i wyjaśnia sytuację.

61' - Po kwadransie drugiej połowy strzał oddaje Paweł Kołodziejczyk.

67' - Rzut wolny z boku boiska. Piłkę centruje Łukasz Kowala, ale ta po plecach obrońcy Sokoła wychodzi na rzut rożny.

68' - Po czwartym z kolei rzucie rożnym strzał minimalnie niecelny oddaje Wojciech Balon.

70' - Zmiana: wchodzi Tomasz Pękala, schodzi Dawid Kowala.

72' - Na połowie boiska faulowany jest Łukasz Kowala. Szybko rzut wolny zagrywa Jarosław Socha. Piłka trafia do Łukasza Kowali a ten z 35 metrów trafia prosto w okienko bramki Sokoła. Przepiękny gol Łukasza i prowadzenie 2:0.

76' - Akcję z prawej strony zamyka Tomasz Pękala, ale jego strzał zblokował obrońca.

81' - Kolejne wspaniałe krosowe zagranie Łukasza Kowali. Piłkę przejmuje Marcin Misiek, wpada w pole karne, ale ciągle brakuje mu wykończenia. Strzał niecelny.

83' - Bliski gola z dystansu jest Łukasz Kowala.

85' - Szybki kontratak naszych zawodników. Marcin Misiek na lewej stronie podaje do środka do Łukasza Kowali a ten z 25 metrów uderzył po raz kolejny nie do obrony. Prowadzenie 3:0.

87' - Nasi piłkarze po raz kolejny pokazują kunszt. Wrzut z autu. Piłkę podaje Paweł Zieliński do Pawła Kołodziejczyka, ten kapitalnym zwodem mija obrońcę Sokoła, wbiega w pole karne i spod linii zagrywa do Wojciecha Balona na piąty metr a ten ze spokojem pokonuje bramkarza Frydrychowic. 4:0.

90' - Koniec meczu. Wygrywamy w pełni zasłużenie 4:0.

Graczem meczu bez wątpienia jest Łukasz Kowala, strzelec  dwóch goli. Jednak na pochwały zasługuje cały zespół, który znów w trudnych warunkach kadrowych zagrał bardzo zespołowo i wygrał.

LKS Leskowiec Rzyki - LKS Sokół Frydrychowice 4:0

Skład Leskowca: Wiesław Rusinek - Jarosław Socha, Tomasz Młocek, Paweł Hatala, Paweł Zieliński - Dawid Kowala(70' Tomasz Pękala), Artur Gibas, Łukasz Kowala, Wojciech Balon - Paweł Kołodziejczyk, Marcin Misiek(c)

Trener: Ireneusz Rajda

Kierownik drużyny: Piotr Zawadzki