Mecz z Sokołem Frydrychowice

Aktualności

Przegrana, ale po niezłym meczu...

• autor: Michał, 2011-03-12 23:33

Przy sztucznym świetle przyszło zagrać naszym zawodnikom kolejny sparing w tym roku. Znów Pszczyna gościła zawodników Leskowca. Tym razem zagraliśmy mecz towarzyski z Roczynami. Niestety sytuacja kadrowa była bardzo zła. Do Pszczyny pojechało zaledwie 12 zawodników w tym dwóch bramkarzy. Nie było z różnych przyczyn: Wiesława Rusinka, Jarosława Sochy, Zbigniewa Cibora, Artura Gibasa, Tomasza Młocka, Przemysława, Dawida i Michała Kowali oraz Pawła Kołodziejczyka...

Do dużych roszad doszło w składzie. Na prawej obronie debiutował Tomasz Pękala. W lewej pomocy zagrał Mateusz Kubik a w ataku Paweł Ryczek wraz z Andrzejem Ciborem. Najważniejsze jednak że cały mecz na środku obrony zagrał Tomasz Łysoń.

Mecz fatalnie zaczęli nasi zawodnicy, bo już kilka sekund po wznowieniu po błędzie obrony do czystej pozycji doszedł napastnik Roczyn, który pokonał bezradnego Janusza Burego. W 12 minucie było już po 1:1. Wspaniałą szarżą popisał się Marcin Misiek, który został brutalnie sfaulowany w polu karnym przez bramkarza Burzy. Jedenastkę wykorzystał Andrzej Cibor. W 28 minucie kapitalnym uderzeniem z rogu szesnastki popisał się Wojciech Balon, jednak bramkarz odbił instynktownie to potężne uderzenie. 2 minuty później było 2:1 dla Roczyn. Po rzucie rożnym za 10 metrze nie pilnowany zawodnik pokonuje Janusza Burego. W 34 minucie po pięknej wrzutce Tomasza Pękali, głową minimalnie niecelnie uderzył Andrzej Cibor. W 45 minucie po zamieszaniu po rzucie rożnym w poprzeczkę uderzył gracz Roczyn. Gola nie było, a zawodnicy rywali bardzo chcieli, aby sędzia zaliczył bramkę. Widać było, że Burza bardzo chce wygrać ten mecz. Momentami nie oszczędzali naszych zawodników, bardzo mocno ich faulując.

Drugą odsłonę rozpoczęliśmy od popisowego rozwiązania rzutu rożnego. Łukasz Kowala wspaniale wykończył centre Tomasza Pękali, ale obrońca Burzy z linii bramkowej wybił piłkę. W 53 minucie po głupiej stracie w środku pola, gracze Roczyn przeprowadzają szybką kontrę po której zdobywają gola. W 58 minucie znów mamy piękną akcję naszej ekipy. Dobrą piłkę dostał Andrzej Cibor. Wbiegł w pole karne i spod linii zagrał do Pawła Ryczka a ten mimo asysty obrońców wpakował piłkę do siatki  - 3:2. W 70 minucie mamy bardzo brzydkie zdarzenie na boisku. Marcin Misiek, który po raz kolejny jest faulowany nie wytrzymał i wdał się w bójkę z jednym z zawodników Burzy. Po tym incydencie gramy kilka minut w 10. W 72 minucie faul Kamila Burego w polu karnym i sędzie dyktuje jedenastkę. Po chwili mamy wynik 4:2. W 76 minucie celnie z rzutu wolnego strzela Łukasz Kowala. Bramkarz odbija piłkę a do dobitki doskoczył Paweł Ryczek, ale trafił prosto w bramkarza. Ostatnie 10 minut gramy w 10 ponieważ Łukasz Kowala był za bardzo poobijany. To efekt brutalnej gry Burzy.  W 82 minucie błąd Kamila Burego, który nie złapał piłki, kończy się kolejną bramką dla Roczyn. Pod koniec spotkanie jeszcze Andrzej Cibor wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzelił trzeciego gola dla naszej ekipy.

Ostatecznie przegrywamy ten sparing 5:3, ale trzeba powiedzieć, że styl gry był dziś dużo lepszy niż ostatnio. Poza tym graliśmy bez kilku podstawowych zawodników. Kolejny sparing w przyszłym tygodniu z Halniakiem Targanice.

Oto relacja minuta po minucie:

19:40 - nasi zawodnicy wychodzą na rozgrzewkę.

19:58 - pierwszy gwizdek sędziego.

1' - Zaraz po wznowieniu błąd naszej obrony daje stu procentową sytuacje Burzy. Napastnik Roczyn bezwzględnie strzela z 10 metrów i daje prowadzenie swojej drużynie.

6' - Groźna piłka zagrana w nasze pole karne, ale dobrze zareagował Janusz Bury.

7' - Pierwszy raz brutalnie sfaulowany Łukasz Kowala.

12' - Bardzo ładna akcja lewą stroną. W uliczkę został wypuszczony Marcin Misiek, w końcu został brutalnie sfaulowany w polu karnym przez bramkarza. Jedenastkę wykorzystał Andrzej Cibor i było 1:1.

19' - Ładna szybka akcja naszych zawodników. W końcu piłkę na 20 metrze przed bramką ma Andrzej Cibor. Uderzył celnie, ale bramkarz na posterunku.

20' - Po zamieszaniu w polu karnym za słabo uderza Wojciech Balon.

25' - Akcja Burzy. Strzał z 15 metrów leci jednak obok bramki.

27' - Kolejna okazja Roczyn, ale znów oddają niecelny strzał.

28' - Szybka akcja lewą stroną. W końcu dobry przerzut piłki do Wojciecha Balona. Ten decyduje się na strzał z rogu szesnastki. Wspaniałe uderzenie z trudem broni bramkarz.

30' - Rzut rożny mają Roczyny. Ostrą centre wybija na pierwszym słupku Paweł Hatala, ale na 10 metrze niepilnowany jest gracz Roczyn, który mocnym strzałem pokonuje Janusza Burego.

34' - Szybka dynamiczna akcja prawą stroną. W końcu wspaniała centra Tomasza Pękali, ląduje na głowie Andrzeja Cibora - zabrakło centymetrów do pokonania bramkarza.

42' - Kolejna szansa dla Roczyn, ale strzał niecelny.

45' - Znów rzut rożny Burzy. Znów pod naszą bramką jest gorąco, ale tym razem ratuje nas poprzeczka, chodź gracze Roczyn są święcie przekonani, że padła bramka. Sędzia gola nie uznaje i kończy pierwsze 45 minut.

46' - Zmiana: wchodzi Kamil Bury, schodzi Janusz Bury.

48' - Tym razem my mamy rzut rożny. Centruje Tomasz Pękala a Łukasz Kowala, który wbiegał z 20 metra uderzył głową, jednak obrońca wybił piłkę z linii końcowej.

50' - Rzut wolny dla naszej ekipy z 20 metrów. Do piłki poszedł Marcin Misiek, ale strzał był niecelny.

51' - Strzał Łukasza Kowali jest bardzo niecelny.

53' - Bardzo głupia strata piłki na połowie Roczyn. Gracze Burzy wyprowadzają szybką kontrę, po której sam na sam z Kamilem Burym jest snajper rywali i pokonuje naszego młodego bramkarza.

57' - Rzut wolny z 25 metrów bije Andrzej Cibor. Dobre uderzenie odbija bramkarz a poprawka Tomasza Pękali leci daleko od bramki.

58' - Bardzo ładna akcja naszych zawodników. Do Andrzeja Cibora na wolne pole gra Mateusz Kubik, ten wbiega w pole karne i spod linii zagrywa do Pawła Ryczka a ten mimo że miał dwóch obrońców wpakował piłkę do siatki. 3:2.

62' - Znów bardzo łatwo tracimy piłkę w strefie środkowej. Doskonałą okazję Burzy zmarnowali dwaj napastnicy, który trochę ośmieszyli naszą obronę w polu karnym po czym trafili w poprzeczkę.

70' - Brutalna gra Roczyn. Kolejny faul na naszym kapitanie, który nie wytrzymał i wdał się w bójkę. Przez kilka minut gramy w osłabieniu.

73' - Na boisku jest nerwowo. Nasz bramkarz Kamil Bury zahaczył zawodnika Burzy w polu karnym. Mamy rzut karny po którym jest 4:2.

76' - Rzut wolny z 20 metrów. Tym razem bardzo ładne uderzenie Łukasza Kowali. Bramkarz z trudem odbija piłkę przed siebie a do dobitki doskoczył Paweł Ryczek, ale kopnął prosto w bramkarza.

77' - Chyba trzeci bardzo brzydki faul na Łukaszu Kowali.

80' - Nasz pomocnik nie wytrzymuje i musi opuścić boisko.

82' - Błąd Kamila Burego, który krzyczy "moja" po czym nie łapie piłki. Ten błąd bardzo się zemścił i dlatego straciliśmy gola 5:2.

84' - Jeszcze jedna okazja Roczyn z prawej strony, ale strzał daleki od ideału.

88' - Andrzej Cibor wywalczył piłkę ze stoperem Burzy, wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął go i strzelił do pustej bramki. 5:3.

90' - Sędzia kończy to spotkanie. Przegrywany 5:3.

Skład Leskowca: Janusz Bury(45' Kamil Bury) - Tomasz Pękala, Paweł Hatala, Tomasz Łysoń, Paweł Zieliński - Wojciech Balon, Marcin Misiek, Łukasz Kowala, Mateusz Kubik - Paweł Ryczek, Andrzej Cibor.

Ławka rezerwowych: Kamil Bury.

Trener: Ireneusz Rajda

Kierownik drużyny: Piotr Zawadzki.