LESKOWIEC RZYKI - Borowik Bachowice 1-0

Aktualności

Pokazali charakter...

• autor: Michał, 2011-04-10 19:22

Po 161 dniach na ligowe boiska wrócili zawodnicy występujący w B klasie. Nasi piłkarze w pierwszym meczu mieli zagrać ze Skawą Jaroszowice. Teren bardzo niewygodny czekał na naszą ekipę. Aż 17 piłkarzy z Rzyk pojawiło się na boisku w podwadowickich Jaroszowicach. Zmobilizowani, zdeterminowani zawodnicy chcieli dodać do swojego konta kolejne trzy punkty...

Trener Rajda miał dziś bardzo duży komfort w wyborze składu. Ostatecznie w wyjściowym składzie wyszedł Dawid Kowala, a na ławce usiadł Andrzej Cibor.

Mecz od mocnego uderzenia mogli rozpocząć nasi piłkarze. Już w 1 minucie ładną centrę głową zamykał Wojciech Balon, ale jego strzał został wyłapany przez bramkarza. Po minucie przytomność Janusza Burego uratował nas przed stratą gola. W 4 minucie mamy kontrowersyjną sytuacje. Akcję wyprowadza Skawa. Sędzia boczny podnosi chorągiewkę w geście spalonego. Piłka trafia do Janusza Burego który łapie piłkę przed polem karnym. Co zrobił sędzia. Wskazał rzut wolny dla gospodarzy, ale naszego piłkarza nie ukarał czerwoną kartką. Salomonowy wyrok - brak czerwieni dla nas i nieodgwizdany spalony dla Skawy. Pierwsze minuty to spora nerwowość naszych piłkarzy. Graliśmy niecelnie w przodzie co stwarzało okazje do kontry dla gospodarzy. W 18 minucie znów Wojciech Balon w roli głównej. Najszybciej wystartował do długiej piłki, przeciął jej lot tuż przed bramkarzem, ale potem nie potrafił trafić do pustej bramki. Akcja przypominała tą z meczu Ligi Mistrzów kiedy to Dani Alves strzelił gola Szachtarowi. Drugi kwadrans gry to ostra a czasami brutalna gra ekipy gospodarzy. W 41 minucie dostajemy gola do szatni. Po stracie w środkowej strefie kilku piłkarzy Skawy dochodzi do doskonałej okazji i strzałem z 10 metrów pokonują naszego golkipera.

Po I połowie przegrywamy 0:1.

Po przerwie na boisko wybiegł Dawid Kowala, ale zmiana była kwestią czasu. Powód - kontuzja. Nasi od początku ruszyli do przodu. Już w 47 minucie niecelnie uderza Paweł Kołodziejczyk. W 60 minucie faulowany w polu karym jest Wojciech Balon. Rzut karny. Do piłki miał podejść Zbigniew Cibor - ostatecznie podchodzi Jarosław Socha. Strzela po ziemi ale piłka zrobiła coś dziwnego i odbiła się przelatując nad bramką. Wydawało się, że nasi się już nie podniosą. Jednak 3 minuty później po zamieszaniu w polu karnym. Piłka trafia na 10 metr do Wojciecha Balona a ten kropnął prosto do bramki. Wyrównanie. 5 minut później w poprzeczkę trafił kapitan Marcin Misiek. W 71 minucie rzut rożny. Wybija go Łukasz Kowala. Piłka zmierza na bramkarza, który tak niefortunnie piąstkuje że piłka trafia w poprzeczkę. Chwilę później trafia do Zbigniewa Cibora, który strzela po ziemi. Piłka, która wcześniej przeszkodziła w golu Jarkowi teraz tak skozłowała, że całkowicie zmyliła bramkarza. Prowadzimy. Do końca meczu kontrolowaliśmy przebieg spotkania, dlatego też odnieśliśmy cenne zwycięstwo 2:1.

Relacja minuta po minucie:

15:30 - nasi wychodzą na rozgrzewce. Aż 16 zawodników w kadrze meczowej.

15:52 - coraz żywiej rozgrzewają się nasi piłkarze.

16:00 - ostatni okrzyk naszej ekipy.

16:02 - losowanie stron przez kapitanów. Gramy pod wiatr.

16:04 - pierwszy gwizdek sędziego - rozpoczynamy mecz i rundę rewanżową.

1' - Po dobrej centrze najwyżej do główki wyskoczył Wojciech Balon. Strzał leciał w światło bramki, ale był niecelny.

2' - Błąd Wojciecha Balona, który podaje niecelnie. Bardzo groźną okazję przerywa na raty Janusz Bury.

4' - Kontra Skawy. Sędzia boczny pokazuje spalonego. Piłka trafia do Janusza Burego, który łapie piłkę ale przed polem karnym. Sędzia dyktuje tylko rzut wolny dla gospodarzy. Strzał trafia w mur.

7' - Kolejna dobra interwencja naszego golkipera.

9' - Nerwowa gra naszych. Po rzucie rożnym niecelnie Jaroszowice.

12' - Przed polem karnym strzał z powietrza oddaje Paweł Kołodziejczyk. Minimalnie nad bramką.

18' - Wojciech Balon uprzedza bramkarza gospodarzy. Przed sobą ma tylko pustą bramkę, ale z trudnej pozycji trafił obok. Ładna akcja naszych zawodników.

23' - Cztery szybkie podania na jeden kontakt. Bardzo ładną akcję przerywają obrońcy gospodarzy.

30' - Okres brzydszej gry obu ekip. Dużo zaczepek, złośliwości i fauli.

34' - Strzał Łukasza Kowali ląduje nad poprzeczką. Dobra próba.

41' - Strata w środku pola naszej ekipy. Bardzo groźna kontra. Zawodnik Jaroszowic wbiega w pole karne i pewnie pokonuje Janusza Burego. Przegrywamy 1:0.

42' - Strzał z dystansu niecelny - Michał Kowala

43' - Po zamieszaniu w polu karnym piłkę na 17 metrze dostaje kapitan Marcin Misiek, ale jego strzał jest również niecelny.

45' - Koniec I połowy.

46' - Zaczynamy drugie 45 minut.

47' - Głową uderza Paweł Kołodziejczyk - strzał jednak niecelny.

54' - Za dyskusje żółta kartka Łukasz Kowala.

55' - Zmiana: wchodzi Andrzej Cibor, schodzi Dawid Kowala.

60' - W polu karnym równo z trawą ścięty Wojciech Balon. Rzut karny. Do piłki miał podejść Zbigniew Cibor, ale ostatecznie podszedł Jarosław Socha. Uderzył po ziemi, ale piłka odbiła się od nierówności i wyszła nad bramkę. Nie ma gola.

63' - Nasi jednak nie odpuszczają. Po zamieszaniu w polu karnym, piłka trafia na 10 metr do Wojciecha Balona, który uderzył nie do obrony. Wyrównanie 1:1.

65' - Celnie strzela Wojciech Balon.

68' - Oblężenie bramki trwa nadal. Tym razem dużo miejsca na 25 metrze ma Marcin Misiek. Strzela i...piłka trafia w poprzeczkę.

71' - Rzut rożny. Piłkę wstrzela Łukasz Kowala. Bramkarz gospodarzy piąstkuje nieporadnie. Piłka trafia w słupek, po chwili trafia na 20 metr do Zbigniewa Cibora, który po ziemi uderza w stronę bramki. Piłka podskoczyła i całkowicie zmyliła bramkarza. Gol i prowadzimy 2:1.

82' - Szybka kontra tym razem naszych zawodników. W pole karne wpada Łukasz Kowala i strzela, ale niecelnie.

84' - Tym razem celnie najstarszy z braci Kowalów.

87' - Ostra centra Zbigniewa Cibora z lewej strony. O piłkę walczą Paweł Kołodziejczyk i obrońca Skawy. Ostatecznie ten ostatni strącił piłkę w kierunku własnej bramki, ale bramkarz wspaniale wybronił.

88' - Bardzo ładny strzał z 25 metrów oddaje Paweł Zieliński, szkoda że niecelny.

90' - Koniec, koniec, koniec. Nasi się podnieśli. Przegrywając 1:0 i nie strzelając rzutu karnego udało się zwyciężyć 2:1. Dobrą zmianę dał dziś Andrzej Cibor, który wprowadził ożywienie do gry. Pewny w bramce był Janusz Bury. Podziękowania należą się oczywiście całej drużynie. Gratulacje i liczymy na powtórkę za tydzień z Zaskawianką już na własnym terenie.

LKS Skawa Jaroszowice - LKS Leskowiec Rzyki 1:2

Gole: Wojciech Balon, Zbigniew Cibor

Skład: Janusz Bury - Jarosław Socha, Tomasz Łysoń, Zbigniew Cibor, Paweł Zieliński - Michał Kowala, Łukasz Kowala, Marcin Misiek(c), Dawid Kowala - Paweł Kołodziejczyk, Wojciech Balon.

Ławka rezerwowych: Andrzej Cibor, Kamil Bury, Przemysław Kowala, Paweł Hatala, Tomasz Pękala

Trener: Ireneusz Rajda

Kierownik drużyny: Piotr Zawadzki