Ładowanie...

Aktualności

I stało się...

• autor: Michał, 2011-04-17 13:32

Niedzielne przedpołudnie zgromadziło sympatyków piłki nożnej w Rzykach. Na naszym boisku po raz pierwszy w tym roku zagraliśmy ligowe spotkanie. Przeciwnikiem była Zaskawianka Zaskawie. Nasz zespół przystąpił do tego meczu w osłabieniu, ponieważ nie było Pawła Kołodziejczyka oraz Michała Kowali.

Początek meczu to badanie wzajemne obu drużyn. Jednak już w pierwszej minucie niecelnie na naszą bramkę uderzył zawodnik z Wadowic. W 4 minucie pierwsze celne uderzenie w wykonaniu Marcina Miśka. W 5 minucie następuje pierwszy cios. Z własnej połowy wydawać by się mogło niegroźna wrzuta w pole karne. Nasz bramkarz jednak nie wychodzi z bramki i zawodnik Zaskawianki strzela gola. Jednak sposób w jaki pokonał bramkarza był nieprawidłowy (zagranie ręką). Cóż z tego jak sędzia meczu jeszcze nie przetarł oczu i nic nie widział. Nasi zawodnicy po stracie bramki nadal grali bardzo ospale. Trudno było doszukać się strzału. W 17 minucie po błędzie Janusza Burego, który wypuścił piłkę z rąk kolejna wspaniała okazja gości. Jednak snajper Zaskawianki tylko w sobie znany sposób nie zdobył gola. Po tej akcji nieco ożywiła się nasza gra. Staraliśmy się przenieść ciężar gry na połowę Zaskawianki. W 32 minucie nasze wysiłki zostały wynagrodzone. Centra Jarka Sochy w pole karne. Piłkę wybijają goście, ale ta trafia do Andrzeja Cibora na 16 metr, który pewnym strzałem lewą nogą pokonuje bramkarza gości. Wyrównanie. Po tej bramce swoje 3 minuty mieli nasi zawodnicy. Najpierw po bardzo ładnej akcji Łukasz Kowala strzelił, jednak obok bramki. Nie minęło 60 sekund, jak Andrzej Cibor indywidualnie przeprowadził akcję, ale jego strzał z ostrego kąta nie znalazł drogi do siatki. W 42 minucie centra z lewej strony Pawła Zielińskiego, w piłkę nie trafia obrońca i na 5 metrze jest Wojtek Balon, który jednak strzela prosto w bramkarza. Nie ma gola.

Po I połowie remis 1:1.

Po przerwie od razu przeszliśmy do ataku. W 46 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową wykończył Wojciech Balon - zabrakło celności. W 48 minucie Wojciech Balon wspaniale wyprzedza obrońców i wychodzi sam na sam z bramkarzem Zaskawia, jednak jego silny strzał jest niecelny. W 51 minucie wrzut z autu Pawła Zielińskiego do Przemysława Kowali, ten ładnie odgrywa do Łukasza Kowali na 16 metr, jednak nasz zawodnik miał dziś mocno rozregulowany celownik. W 53 minucie kapitalnie między obrońców wbiegł Przemysław Kowala, przyjął piłkę na piersi, ale jego strzał z 11 metrów trafił prosto w bramkarza. Odpowiedź Zaskawianki była groźna, ale wybił to Janusz Bury. W 65 minucie stała się najgorsza z możliwych rzeczy. Grzegorz Nowak uderzył z 25 metrów, piłka odbiła się jeszcze od jednego z naszych zawodników i trafiła prosto w lewe okienko bramki Janusza Burego. Wiedzieliśmy że zespół z Wadowic cofnie się całą jedenastką na własną połowę. Trener zmieniał, ale nasi walili głową w mur. Dodatkowo kibice nie pomagali, niejednokrotnie obrażając w niecenzuralnych słowach naszych piłkarzy. Gracze z Wadowic groźnie kontratakowali. W 83 minucie po jednej z takich kontr zawodnik goście trafił w słupek. Nasi tyle szczęścia nie mieli i niestety porażka stała się faktem.

Tym samym nadal nasze boisko jest pechowe w pierwszym meczu wiosennym. Szkoda, bo takie porażki niestety odbierają cenne punkty, których trzeba będzie szukać w trudniejszych meczach. Szansa na rehabilitację w sobotę w Grodzisku.

Relacja minuta po minucie:

10:45 - Nasi w pełnej rozgrzewce

10:57 - kapitanowie obu ekip wyprowadzają drużyny na boisko.

11:00 - Rozpoczynamy to spotkanie...

1' - Od razu do ataku przechodzą goście. Jednak nie sprawdzili formy Janusza Burego, strzał nad poprzeczką.

2' - Tym razem swoich sił spróbował Marcin Misiek - niestety strzał obok bramki.

4' - Marcin Misiek po raz kolejny strzela, tym razem celnie, ale nie ma gola.

5' - Długie dośrodkowanie z własnej połowy. Do piłki nie wychodzi Janusz Bury. Napastnik Zaskawie strzela, ale pomaga sobie ręką. Piłka zatrzepotała w bramce. Sędzia, który nagle ocknął się co się dzieje postanowił zaliczyć bramkę. Przegrywamy 1:0

14' - Nasi nadal bez przekonania. Gramy bardzo bojaźliwie. Efektem kolejna groźna akcja, którą na raty ratuje Janusz Bury i Jarosław Socha.

17' - Długa piłka graczy gości. Piłkę łapie nasz bramkarz po czym wypuszcza ją. Napastnik Zaskawia zagrywa piłkę spod linii do swojego kolegi a ten z dwóch metrów nie trafia do bramki.

23' - Zaczynamy powoli przechodzić do ataku. Z 25 metrów swoich sił spróbował Paweł Zieliński. Strzał niecelny.

26' - Znów nasz kapitan próbuje swoich sił. Z rogu szesnastki trafia obok bramki.

32' - Długa piłka Jarosława Sochy w pole karne. Obrońcy Zaskawia wybijają piłkę. Ta trafia na skraj pola karnego do Andrzeja Cibora, który strzałem lewą nogą pokonuje golkipera gości. Remis 1:1.

33' - Wreszcie obudził się nasz zespół. Ładna akcja, kilka podań z pierwszej piłki. W końcu strzał oddaje Łukasz Kowala - szkoda bo niecelnie.

35' - Ładnie lewą stroną urwał się Andrzej Cibor. Minął obrońcę i wbiegł w pole karne. Jednak z ostrego kąta nie strzelił gola.

38' - Szybka akcja naszych zawodników. 20 metrów przed bramką piłkę ma Jarosław Socha - strzela mocno i niecelnie.

41' - Rzut wolny z boku boiska. Do piłki podszedł Andrzej Cibor. Uderzył technicznie lewą nogą, ale zdecydowanie za słabo. Bramkarz obronił

42' - Oblężenie bramki trwa nadal. Do akcji ofensywnej lewą stroną podłączył się Paweł Zieliński. Wrzucił piłkę w pole karne. Tam obrońca gości nie trafił w piłkę i piłkę otrzymał Wojciech Balon. Jednak jego strzał z 5 metrów wylądował prosto w rękawicach bramkarza. Fantastyczna sytuacja do objęcia prowadzenia.

45' - Koniec I połowy. Remis 1:1.

46' - Remis nie zadowalał naszej ekipy. Dlatego też od początku II połowy atakujemy. Po rzucie rożnym strzał obok bramki oddaje Wojciech Balon.

48' - Chwila zawahania bo leży Jarosław Socha. Goście jednak grają. Piłkę przejmuje Wojciech Balon i wychodzi sam na sam z bramkarzem. Strzał bardzo silny, ale obok bramki.

50' - Bliscy strzelenia gola samobójczego są goście.

51' - Wrzut z autu Pawła Zielińskiego. Piłkę tyłem do bramki przejmuje Przemysław Kowala. Mocno szarpany odgrywa na prawo do Łukasza Kowali. Ten silnie, ale po raz kolejny niecelnie.

53' - Spadająca piłka na szesnastym metrze. Niespodziewanie piłkę przyjmuje Przemysław Kowala i dochodzi do fantastycznej okazji. Strzela z powietrza, ale prosto w bramkarza, który łapie piłkę.

54' - Kontra Zaskawia. Zawodnik gości strzela, ale Janusz Bury wybija piłkę. Po chwili celny strzał, który pewnie łapie nasz golkiper.

55' - Pokaz nieporadności naszych piłkarzy. Długa piłka Zaskawia. Sędzia boczny pokazuje spalonego, jednak po chwili nakazuje grać dalej, gdyż gracz Zaskawia nawet nie wystartował do piłki. Piłkę ma Janusz Bury, który podaje do Zbigniewa Cibora a ten łapie piłkę w ręce 25 metrów przed bramką. Na szczęście rzut wolny nie został wykorzystany. Nasz obrońca zobaczył żółtą kartkę.

58' - Zmiana: wchodzi Tomasz Pękala, schodzi Dawid Kowala.

59' - Sędzia gwiżdżę faul. Piłka w powietrzu spada na nogę Jarosława Sochy, który potężnie uderza i trafia w zawodnika gości. Sędzia pokazuje Jarkowi żółtą kartkę. Tym samym Jarek nie zagra za tydzień w Grodzisku(4 żółte karki)

65' - Najgorsze co się mogło stać. Wydawać by się mogło niegroźna akcja gości. Grzegorz Nowak - były gracz Paszkówki - ma piłkę na 25 metrze od bramki. Niespodziewanie oddaje strzał na bramkę. Piłka odbiła się od pleców jednego z naszych obrońców i wpadła w samo okienko Janusza Burego. Przegrywamy 1:2

75' - Walimy głową w mur. Nic nie wychodzi. Strzały niecelne, wrzutki za krótkie.

80' - Zmiana: wchodzi Paweł Hatala, schodzi Przemysław Kowala.
Trener decyduje się na pełne ryzyko. W tyle zostają jedynie Jarosław Socha, Zbigniew Cibor oraz Paweł Hatala. Paweł Zieliński przechodzi na prawą pomoc, a Tomasz Łysoń gra trzeciego napastnika.

83' - Ryzykowna taktyka o mało co nie pogrąża naszych zawodników. Seria błędów i gracz Zaskawia wychodzi na czystą pozycję. Ratuje nas słupek po strzale z 10 metrów.

86' - Łukasz Kowala z rzutu wolnego trafia wysoko nad bramką. Bardzo brzydkie zachowania naszych kibiców, którzy w niecenzuralnych słowach obrażają Łukasza.

90'+3' - Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Niestety przegrywamy to spotkanie.

LKS Leskowiec Rzyki - LKS Zaskawianka Zaskawie 1:2

Gol: Andrzej Cibor

Skład Leskowca: Janusz Bury - Jarosław Socha, Tomasz Łysoń, Zbigniew Cibor, Paweł Zieliński - Przemysław Kowala(80 Paweł Hatala), Łukasz Kowala, Marcin Misiek(c), Dawid Kowala(58' Tomasz Pękala) - Wojciech Balon, Andrzej Cibor

Ławka rezerwowych: Kamil Bury, Paweł Hatala, Tomasz Pękala, Paweł Ryczek