Mecz u siebie z Bachowicami

Aktualności

Trzy razy Wojciech Balon...

• autor: Michał, 2011-05-22 13:29

Przepiękna pogoda zachęcała do przybycie na boisko w Rzykach, aby obejrzeć kolejne ligowe zmaganie naszego Leskowca. Po dobrym meczu w Wysokiej, nasi zawodnicy musieli podjąć u siebie ekipę z Zawadki, która w tabeli jest tuż za nami. Jeśli chodzi o sprawy kadrowe to znów nie było Andrzeja Cibora. Kontuzjowany jest Tomasz Pękala oraz Paweł Kołodziejczyk a zawieszony za kartki Łukasz Kowala...

Trener Rajda przed meczem postanowił, że "zwycięskiego" składu z meczu w Wysokiej nie zmieni. Dlatego dokonał tylko jednej korekty - za Łukasza Kowalę zagrał jego kuzyn Przemysław. Reszta składu została nietknięta, dlatego też na ławce rezerwowych wylądowali rutynowani Zbigniew Cibor oraz Artur Gibas.

Nie doprowadzić do niepotrzebnych nerwów. To było zadanie naszej ekipy na te początkowe minuty. Od początku połowy rzuciliśmy się na Zawadkę. Bardzo wysoko grała nasza obrona i często łapała na spalone. Pierwsze zagrożenie sprawił Wojciech Balon już w 2 minucie, ale ostatecznie nie doszedł do pozycji strzałowej. Po 10 minutach ciężar gry przeniósł się na naszą połowę. My tylko czekaliśmy na kontry i już w 11 minucie przechwyt naszych zawodników, Paweł Ryczek zagrał piłkę do Wojciecha Balona a ten z własnej połowy wystartował i wyszedł sam na sam z golkiperem gości. Nasz napastnik nie pomylił się pewnie umieszczając piłkę w siatce. 1:0. Po golu my nieco zwolniliśmy a Zawadka nie dawała rady przebić się przez szyki obronne Leskowca. W 20 minucie znów bliski gola jest Wojciech Balon. Od 34 do 37 minuty prawdziwa dominacja naszych zawodników, ale brakuje wykończenia. Pod koniec mogliśmy zostać bardzo mocno skarceni, bo Zawadka przeprowadziła jedyny dobry kontratak. W sytuacji sam na sam napastnik Łysej Góry jednak chybił.

Po I połowie 1:0 dla Leskowca po trafieniu Wojciecha Balona.

Początkowe minuty drugiej połowy upłynęły pod znakiem przewagi gości. Jednak nie udało im się zdobyć bramki. W 59 minucie wyprowadzamy kapitalną kontrę. Michał Kowala ma mnóstwo miejsca na środku boiska, w końcu gra prostopadłą piłkę do Wojciecha Balona a ten ze spokojem przerzuca piłkę nad bramkarzem. 2:0.W 65 minucie zakotłowało się w naszym polu karnym, ale sytuacje wyjaśnił Zbigniew Cibor, który zmienił Przemysława Kowalę. Zawadka z minuty na minutę była coraz groźniejsza. W końcu w 83 minucie zdobywają gola po szybkiej kontrze. Sytuacje ratował jeszcze Paweł Hatala oraz Janusz Bury, ale ostatecznie nie dali rady. Jednak od czego ma się w napadzie Wojciecha Balona. W 89 minucie długi wykop Janusza Burego, z piłką mija się dwóch obrońców Zawadki i sam na sam znów jest Wojciech Balon. Tym razem trafił obok bramkarza w krótki róg a piłka od słupka wpadła do bramki. 3:1. W 90 minucie po doskonałej kontrze wyborną okazje zmarnował Marcin Misiek.

Ostatecznie pokonujemy Łysą Górę Zawadkę 3:1 po hattricku Wojciecha Balona.

Co do podsumowań z dzisiejszego meczu to warto powiedzieć, że koncertowo zagrała dziś obrona. Tomasz Łysoń czyścił dziś po prostu wszystko. Trener zaufał dziś po raz kolejny Pawłowi Hatali a ten odwdzięczył się bardzo dobrą grą. Oczywiście na pochwałę zasługuje dziś także Wojciech Balon autor trzech goli. Brawa dla całej drużyny i oby tak dalej.
Warto powiedzieć, że trzech zawodników - Paweł Hatala, Michał Kowala oraz Zbigniew Cibor ma w tym tygodniu urodziny. Bardzo fajny prezent sobie sprawili tym meczem i tym zwycięstwem.

Relacja minuta po minucie:

10:40 - trwa rozgrzewka naszych zawodników.

11:00 - Obie jedenastki wychodzą na murawę. Nasi wyprowadzani przez Marcina Miśka.

11:04 - Zaczynają goście. Pierwszy gwizdek sędziego.

2' - Długa piłka do której wystartował Wojciech Balon. Wypychany przez obrońcę nie doszedł do piłki.

8' - Rzut rożny wybija Dawid Kowala. Centrę zamyka Jarosław Socha, ale głową trafia obok bramki.

10' - Do środka schodzi Michał Kowala i z 25 metrów strzela lewą nogą. Piłka poleciała obok bramki.

11' - Zawadka przeniosła się na naszą połowę. Po rzucie rożnym wybijamy piłkę. Na środku boiska o piłkę walczy Paweł Ryczek w końcu gra do Wojciecha Balona. Ten wystartował z własnej połowy dlatego nie było spalonego. Wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie umieścił piłkę w długim rogu bramki. 1:0

16' - Marcin Misiek dograł piłkę do Dawida Kowali. Ten pobiegł pod linię i zagrał do Pawła Ryczka. Ten strzela, ale trafia w obrońce. Słaby strzał, ale też "nie miał z czego uderzyć".

18' - Współpraca braci Kowala. Michał podaje na lewo do Dawida. Ten na szybkości wbiega w pole karne, ale z trudnej pozycji trafia wysoko obok bramki.

20' - Po zamieszaniu na prawej stronie na strzał decyduje się Wojciech Balon. Mocno, ale też niecelnie.

22' - Dośrodkowanie Jarosława Sochy. Z trudnej pozycji strzela Wojciech Balon nad bramką.

30' - Chwila przestoju obu ekip. My zbieramy siły do dalszych ataków. Goście czekają na kontry.

34' - Mamy rzut wolny. Faulowany Marcin Misiek. Do bramki jakieś 23 metry. Rozbieg bierze Marcin Misiek i Wojciech Balon. W końcu ten drugi strzela mocno, ale bramkarz paruje strzał na bok.

35' - Po wrzucie z autu szczęścia próbował Paweł Ryczek. Zabrakło celności. Trafił nad bramką.

36' - Na lewej stronie urywa się obrońcom Wojciech Balon. Próbuje grać spod linii do środka, ale obrońcy wybiją na korner. Po tym rzucie rożnym znów szarżuje Jarosław Socha i znów minimalnie obok bramki.

37' - Mogliśmy zostać bardzo brutalnie skarceni. Taka piłka z niczego a na kapitalną pozycję wyszedł napastnik Łysej Góry. Strzelił jednak obok bramki. Jedyna dobra akcja Zawadki w tej połowie.

45' - Po I połowie prowadzimy 1:0.

46' - Paweł Ryczek do Wojciecha Balona i zaczynamy drugą połowę.

48' - Na prawej stronie piłkę mocno wstrzela Jarosław Socha. Nic z tego jednak nie wyszło.

49' - Po chwili Łysa Góra kontruje, ale sytuacja została zażegnana przez obrońców.

51' - Po rzucie rożnym strzela zawodnik Łysej Góry. Trafia nad poprzeczką.

52' - Tymczasem odgryza się Michał Kowala, ale jego strzał był za lekki i dodatkowo niecelny.

57' - Zmiana: wchodzi Zbigniew Cibor, schodzi Przemysław Kowala

59' - Wychodzimy z szybką kontrą. Michał Kowala schodzi do środą i zagrywa idealną prostopadłą piłkę do Wojciecha Balona a ten będą sam na sam trafia nad bramkarzem w krótki róg i prowadzimy 2:0.

61' - Rozochocony Wojciech Balon znów szarżuje w kierunku piłki, ale tym razem szybszy bramkarz.

63' - Marcin Misiek faulowany na 20-tym metrze od bramki. Piłkę ustawiali Marcin Misiek, Michał Kowala oraz Wojciech Balon. W końcu uderzył Michał, ale wysoko nad bramką.

65' - Po rzucie rożnym niesamowity kocioł pod naszą bramką. W końcu wyjaśnia Zbigniew Cibor.

66' - Zmiana: wchodzi Artur Gibas, schodzi Dawid Kowala

68' - Po wybiciu obrońców piłkę przed polem karnym ma Michał Kowala. Strzela z powietrza ale niecelnie.

71' - Bardzo groźna kontra Zawadki, ale ostatecznie zagranie wzdłuż bramki było do zawodnika, który był na spalonym.

76' - Ładnie na prawej stronie został Marcin Misiek. Po przechwycie piłka trafia do niego. Ten wpada w pole karne, wykłada piłkę do Wojciecha Balona, a ten kopie po długim rogu, ale niecelnie.

80' - Łysa Góra zaczyna znajdować na naszą obronę receptę. Znów piłka za obrońców. I doskonałą sytuacje Zawadki zatrzymuje Janusz Bury.

81' - Po raz kolejny do interwencji zmuszony jest Janusz Bury i znów skutecznie.

83 - Zaczyna się robić nieprzyjemnie. Po kolejnej szybkiej akcji Zawadka zdobywa gola. Piłkę obronił raz Janusz Bury, blokować próbował Paweł Hatala, ale ostatecznie mamy gola dla gości. Przewaga zaczyna topnieć.

87' - Znów mamy rzut wolny. Tym razem z boku boiska. Lewą nogą kapitalnie zakręcił Michał Kowala, ale bramkarz z najwyższym trudem paruje strzał.

89' - Janusz Bury wznawia grę długim wykopem. Dwóch obrońców Zawadki mija się z piłką. Do piłki doskoczył Wojciech Balon i zdążył przed bramkarzem. Trafił obok niego i zdobył gola. 3:1

90+1' - Okazję miał jeszcze kapitan Marcin Misiek. Jednak nasz kapitan się nie przełamał i trafił obok brami.

90+3' - Koniec meczu. Ostatni gwizdek sędziego.

Gratulacje dla całej drużyny za zwycięstwo i zdobycie trzech punktów.

LKS Leskowiec Rzyki - LKS Łysa Góra Zawadka 3:1

Gole: 3 Wojciech Balon

Skład Leskowca: Janusz Bury - Jarosław Socha, Paweł Hatala, Tomasz Łysoń, Paweł Zieliński - Michał Kowala, Marcin Misiek(c), Przemysław Kowala(57' Zbigniew Cibor), Dawid Kowala(66' Artur Gibas) - Paweł Ryczek, Wojciech Balon

Ławka rezerwowych: Kamil Bury, Zbigniew Cibor, Artur Gibas

Trener: Ireneusz Rajda

Kierownik drużyny: Piotr Zawadzki.