AMATOR Babica - LESKOWIEC RZYKI 1-3

Aktualności

Szalony mecz w Tomicach...

• autor: Michał, 2011-05-29 19:56

Mecz w Tomicach był przedostatnim w tym sezonie meczem wyjazdowym naszej ekipy. Po wygranej Targanic z Wysoką nasze szanse na awans zmalały do minimum dlatego też nie czuło się przed meczem takiego napięcia jak zwykle. W naszej kadrze brakowało Artura Gibasa, Michała Kowali a także Tomasza Pękali. Wrócił natomiast Andrzej Cibor...

Do kadry powrócił zawieszony tydzień temu Łukasz Kowala. Większych zmian w wyjściowej jedenastce nie było.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Nasi popełniali zbyt dużo fauli stwarzając okazje do stałych fragmentów gry. Pierwsza nasza akcja dopiero po kwadransie gry. Wtedy to tuż przed polem karym faulowany Marcin Misiek. Do piłki podszedł Wojciech Balon i strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy i było 1:0. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Już w 20 minucie do niemal pustej bramki nie trafił zawodnik Dębu. W 24 minucie gospodarze mają rzut wolny pośredni z 5 metrów, ale trafiają w mur. W 27 minucie rzut wolny z boku boiska mieli gospodarze. Zawodnik Tomic podszedł i uderzył pod poprzeczkę. Janusz Bury próbował rozpaczliwie interweniować, ale nie zdołał sięgnąć piłki. W 30 minucie było już 2:1 dla gospodarzy. Tomice wyszły z bardzo szybką kontrą. Napastnik wyprzedził naszych obrońców i bez problemów pokonał Janusza Burego. 2:1. W 42 minucie znów próbował Wojciech Balon mocnym strzałem z rzutu wolnego. Tym razem piłka o centymetry minęła bramkę Dębu. Kiedy już wszyscy byli myślami w szatni Paweł Ryczek wywalczył piłkę przy linii. Zabrał mu ją Wojciech Balon wpadł w pole karne i wyłożył piłkę do Dawida Kowali a ten potężnym kopnięciem pokonał golkipera Tomic. 2:2.

Po I połowie remis 2:2.

My mocnym akcentem skończyliśmy I połowę a Tomice mocnym akcentem zaczęły drugą odsłonę. Szybka piłka po wznowieniu do przodu. Do piłki wystartował napastnik Tomic wyprzedził naszych środkowych obrońców i pewnie pokonał golkipera Rzyk. 3:2. W 55 minucie za Pawła Ryczka pojawia się Andrzej Cibor. Nie minęło 120 sekund od wejścia i Łukasz Kowala zagrał kapitalną piłkę do Andrzeja. Ten przyjął sobie i pobiegł na bramkę pewnie pokonując golkipera Tomic. 3:3. Mecz zdawał się być szalony. Obie ekipy rzucały całe swoje siły do ataku. Nie było absolutnie żadnej taktyki na boisku. W 62 minucie znakomitą piłkę dostał Marcin Misiek, ale jego strzał zatrzymał się na słupku a potem na linii bramkowej. Jednak 2 minuty później znów prowadziliśmy. Kapitalna prostopadła piłka Andrzeja Cibora do Wojtka Balona, który ze spokojem po raz drugi pokonał bramkarza Tomic. 4:3. Cóż z tego jak po tej bramce gra nadal była bardzo rwana. Emocje brały górę czego konsekwencją była spora liczba żółtych kartek. Ostatni kwadrans należał do Tomic. W 76 minucie po kontrze znów wychodzą sam na sam z Januszem Burym i spokojnym strzałem zdobywają gola. 4:4. W 80 minucie uraz Janusza Burego, który został brutalnie zaatakowany przez napastnika Tomic. Zmienia go jego syn Kamil, który w 86 minucie broni kapitalną okazję Tomic. Cóż z tego jak w 93 minucie gospodarze znów wyprowadzają błyskawiczną akcję i są bezlitośni strzelając gola na 5:4.

Po niezwykle chaotycznym i szalonym meczu przegrywamy w Tomicach 5:4 i ostatecznie żegnamy się z nadziejami na awans do A klasy. Za tydzień zagramy bardzo trudny mecz z Ryczowem bez Wojciecha Balona i Dawida Kowali - obaj będą wisieć za 4 żółte kartki. Nie wiadomo także co z Januszem Burym, którego uraz kostki prawdopodobnie wyeliminuje z tego meczu.

Relacja minuta po minucie:

16:35 - nasi wychodzą na rozgrzewkę.

16:57 - obie ekipy wychodzą na murawę. Przywitanie obu ekip.

17:01 - Zaczynamy mecz. Pierwszy gwizdek sędziego.

2' - Faul Tomasza Łysonia z boku boiska. Rzut wolny mają gospodarze, ale tym razem strzelają niecelnie.

4' - Ciągła nieporadność naszej obrony. Po stałym fragmencie gry wybijamy za krótko piłkę i do dobrej pozycji dochodzą gospodarze. Jednak ciągle są nieskuteczni.

9' - Źle przyjmuje piłkę Jarosław Socha po chwili fauluje zawodnika, który mógł wyjść na dobrą pozycję. Żółta kartka dla naszego zawodnika.

14' - Faulowany przed polem karnym jest Marcin Misiek. Jednak Marcin niepotrzebnie dyskutuje i dostaje żółtą kartkę.

15' - Piłkę ustawił Wojciech Balon. Uderzył piłkę po ziemi w długi róg i prowadzimy 1:0. Bramkarz nie sięgnął piłki.

20' - Znów atak Tomic naszą prawą stroną. Wrzutka w pole karne a tam zupełnie nieobstawiony zawodnik Tomic, który przenosi jednak piłkę nad bramką. Mamy dużo szczęścia.

22' - Próba świetnej prostopadłej piłki Marcina Miśka do Pawła Ryczka. Nasz młody napastnik jednak nie zdążył.

24' - Szybka kontra Tomic. Sędzia boczny nie pokazuje spalonego. Piłka trafia w pole karne, gdzie nasz zawodnik zagrywa piłkę do Janusza Burego. Ten łapie piłkę 5 metrów przed naszą bramką. Rzut wolny pośredni. Gospodarze trafiają jednak w mur.

25' - Trochę przypadkowo piłkę prostopadłą zagrał Jarosław Socha do Przemysława Kowali. Ten znalazł się w kapitalnej sytuacji, ale jego silny strzał obronił bramkarz.

27' - Kolejna akcja lewą stroną. Faul na wysokości pola karnego. Zawodnik Tomic zakręcił piłką i trafił pod poprzeczkę pokonują Janusza Burego. 1:1

30' - Znów szybka kontra Tomic. Piłka za obrońców i zawodnik Dębu wychodzi sam na sam i pewnie pokonuje golkipera z Rzyk

34' - Gracze Tomic nie zwalniają. Znów mają świetną okazję jednak tym razem broni Janusz Bury.

42' - Okazja Wojciecha Balona. Do bramki jakieś 25 metrów. Wojtek przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka o centymetry minęła słupek bramki gospodarzy.

45' - Gra się do końca. Paweł Ryczek przy linii bocznej odzyskał piłkę. Zabrał mu ją Wojciech Balon, który wpadł w pole karne po czym wyłożył piłkę do Dawida Kowali a ten pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy. 2:2

45+2' - Koniec I połowy meczu.

46' - Zaczynamy II połowę. I od razu błąd środkowych obrońców. Długa piłka przechodzi za ich plecy i sam na sam znalazł się napastnik Tomic. Strzelił pewnie obok bezradnego Janusza Burego 3:2.

54' - Zaczyna dominować chaos. Żółte kartki dostają Tomasz Łysoń i Wojciech Balon.

55' - Zmiana: wchodzi Andrzej Cibor, schodzi Paweł Ryczek

57' - Kapitalna krzyżowa piłka Łukasza Kowali do Andrzeja Cibora. Ten przyjmuje i biegnie na bramkę po czym ze spokojem pokonuje bramkarza Tomic. Znów remis 3:3

59' - Za odkopnięcie piłki żółtą kartkę dostaje Łukasz Kowala.

62' - Tym razem szybkie podanie do Marcina Miśka. Ten wychodzi sam na sam. Strzela z 16 metrów, ale trafia w słupek po chwili piłka zatrzymuje się na linii bramkowej.

64' - Tradycyjnie bardzo szybkie wyjście do ataku przez naszych piłkarzy. Andrzej Cibor zagrywa piłkę do Wojtka Balona a ten dynamicznie pobiegł na bramkę i nie miał problemów żeby pokonać bramkarza Dębu. Prowadzimy 4:3

66' - Z boku boiska mocno piłkę podkręcił Dawid Kowala. Minimalnie chybił.

73' - Błąd obrońców Tomic. Piłkę dostaje na 16 - tym metrze Wojciech Balon, ale jego strzał poszybował nad bramką.

76' - Strata w przodzie naszych zawodników. Błyskawiczna długa piłka do przodu. Znów dziura w naszej obronie, którą wykorzystują szybcy zawodnicy Tomic. Szybko rozgrywają akcję i Janusz Bury po chwili znów wyciąga piłkę z siatki.

79' - Szybka akcja Tomic po której piłkę łapie Janusz Bury. Został jednak brutalnie potraktowany przez napastnika Dębu. Nasz bramkarz jest kontuzjowany.

80' - Zmiana: wchodzi Zbigniew Cibor, schodzi Przemysław Kowala
wchodzi Kamil Bury, schodzi Janusz Bury.

84' - Za faul żółta kartka dla Dawida Kowali.

85' - Akcja Tomic, ale strzał niecelny.

86' - Kolejna dogodna okazja dla Tomic, ale Kamil Bury bardzo dobrze broni.

90' - Piłkę tym razem otrzymał w polu karnym Łukasz Kowala, ale trafia w bramkarza.

90+3' - Kolejna szybka akcja. Piłka przechodzi po nodze Kamila Burego, ale po chwili do pustej bramki trafia zawodnik Dębu. 5:4 dla gospodarzy.

90+4' - Zamieszanie pod bramką Tomic. Zbigniew Cibor próbował zaatakować bramkarza gospodarzy. Ten mu się zrewanżował uderzeniem bez piłki. Sędzia nie pokazuje kartek. Po chwili gwiżdże po raz ostatni.

Przegrywamy aż 5:4 po szalonym meczu.

LKS Dąb Tomice - LKS Leskowiec Rzyki 5:4

Gole: 2 Wojciech Balon, Dawid Kowala, Andrzej Cibor.

Skład: Janusz Bury(80' Kamil Bury) - Jarosław Socha, Tomasz Łysoń, Paweł Hatala, Paweł Zieliński - Przemysław Kowala(80' Zbigniew Cibor), Łukasz Kowala, Marcin Misiek(c), Dawid Kowala - Wojciech Balon, Paweł Ryczek(55' Andrzej Cibor)

Trener: Ireneusz Rajda

Kierownik: Piotr Zawadzki