Mecz pucharowy z Astrą Spytkowice

Aktualności

Remis nie zadowalający nikogo...

• autor: Michał, 2011-06-12 16:57

Dziś na boiskach B klasy odbyła się 21 - seria spotkań. Nasi pojechali do Frydrychowic, aby tam walczyć o kolejne punkty. Sokół koniecznie chciał ten mecz wygrać, aby uniknąć pozycji, która spychała by ich do C klasy. My chcieliśmy zacząć budować wszystko od nowa aby w kolejnym sezonie powalczyć o awans. Co się tyczy spraw kadrowych to nie było jedynie Michała Kowali oraz Artura Gibasa...

Trener w wyjściowym składzie postawił głównie na starszych zawodników. Na ławce usiadła sama młodzież.

Początek meczu był dla naszej ekipy fatalny. Długa piłka Sokoła wpada za plecy naszych obrońców. Do piłki doszedł zawodnik Sokoła. Bliski przerwania akcji był Kamil Bury, ale ostatecznie piłka znalazła się w siatce. Nasi musieli się otrząsnąć po stracie gola, ale pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Sokoła było po strzele...obrońcy gospodarzy. W 12 minucie wyborną okazję zmarnował Dawid Kowala, nie strzelając w okazji sam na sam. W 24 minucie groźny strzał oddają gospodarze, ale kapitalnie obronił Kamil Bury. W 26 minucie długa piłka Tomasza Łysonia. Piłkę niefortunnie przedłuża obrońca i Sokoła i znów w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Kowala. Tym razem pewnie pokonał bramkarza dając nam wyrównanie. W 32 minucie znów w potwornym zamieszaniu ratuje nasz zespół Kamil Bury dobrą interwencją. W 40 minucie gola strzelił Łukasz Kowala, ale boczny sędzia pokazał spalonego. Jednak w 43 minucie Jarosław Socha dośrodkował spod linii. Piłka jednak wpadła tuż "za kołnierz" bramkarzowi i było 2:1 dla naszej ekipy.

Po I połowie prowadzimy 2:1.

Drugie 45 minut lepiej zaczęli nasi zawodnicy. W 52 minucie potężna bomba z dystansu w wykonaniu Wojciecha Balona minimalnie przeleciała nad bramką. W 63 minucie mamy podwyższenie wyniku. Piłkę zacentrował jeden z naszych zawodników. W powietrzu walczył Paweł Ryczek. Piłka trafiła przed pole karne a tam mocnym uderzeniem bramkarza pokonał Łukasz Kowala i było 3:1. Ledwo wznowili grę gospodarze a już za sprawą Jarosława Sochy, który pokonał własnego bramkarza było 3:2. Sokół walczył o chociaż 1 punkt. W 83 minucie mocny strzał oddał Wojciech Balon. Piłka leciała w światło bramki, ale golkiper okazał się lepszy. W 87 minucie groźna akcja Sokoła zakończona niecelnym strzałem. Jednak w 90 minucie gospodarze dopięli swego strzelając gola na 3:3.

Remis w tym meczu nie zadowala nikogo. Nas nie, bo popełniliśmy zbyt wiele błędów. Gospodarzy również, bo liczyli na korzystniejsze rozwiązania.

Relacja minuta po minucie:

13:35 - nasi wychodzą na rozgrzewkę.

14:04 - ostatni okrzyk naszych zawodników.

14:07 - obie ekipy wychodzą na murawę.

14:09 - Początek meczu pierwszy gwizdek sędziego.

2' - Długa piłka trafia za plecy naszych obrońców. Do piłki wyszedł Kamil Bury, ale zawodnik Sokoła zdołał podać piłkę do środka a tam napastnik Frydrychowic zdobył gola. Kontuzja Kamila Burego na szczęście niegroźna.

6' - Lekki strzał Wojciecha Balona bez problemów obronił bramkarz.

7' - Wrzuta w pole karne Sokoła. Tam obrońca wybija piłkę, ale o mało nie zaskakuje swojego bramkarza. Rzut rożny.

10' - Kilka szybszych podań i od razu w dogodnej okazji znalazł się Wojciech Balon. Strzał z 17-tu metrów trafił nad bramką.

12' - Długa piłka trafia za obrońców Sokoła. Do piłki znakomicie wyszedł Dawid Kowala, ale trafił obok bramki.

15' - Celne uderzenie graczy Sokoła bez problemów broni Kamil Bury.

19' - Dwójkowa akacja naszych napastników. Podaje Paweł Kołodziejczyk a strzela Wojciech Balon, ale znów golkiper lepszy.

23' - Po błędzie do bardzo groźnej okazji doszli gospodarze. Na szczęście wyjaśnił wszystko Tomasz Łysoń.

24' - Znów błąd naszej obrony. Z dystansu strzela zawodnik Sokoła i znakomicie strzał odbija Kamil Bury.

26' - Długa piłka Tomasza Łysonia. Piłkę niefortunnie zagrywają obrońcy Sokoła i znów sam na sam znalazł się Dawid Kowala. Tym razem bez problemów pokonał golkipera gospodarzy i było 1:1.

30' - Kontratak naszych zawodników. Na lewej stronie piłkę ma Paweł Kołodziejczyk. Podaje do Marcina Miśka a ten uderza z 17- tu metrów po ziemi. Strzał jest jednak niecelny.

32' - Groźny kontratak gospodarzy. Faul na Marcinie Miśku. Sędzia nakazuje grać dalej. Doskonałą okazję Frydrychowic broni Kamil Bury.

40' - Wrzut z autu w pole karne. Tam zagranie do Łukasza Kowali a ten bez zastanowienia strzela do bramki. Sędzia boczny pokazał jednak spalonego.

43' - Szybkie zagranie autu. Jarosław Socha gra do Wojciecha Balona a ten odgrywa do Jarosława Sochy. Ten decyduje się na wrzutkę, ale piłka trafia nieoczekiwanie do bramki i jest 2:1 na naszych zawodników.

45' - Koniec I połowy.

46' - Gospodarze zaczynają II połowę.

49' - Z rzutu wolnego uderza Marcin Misiek, ale słaby strzał nie zaskakuje golkipera Frydrychowic.

52' - Potężne uderzenie z dystansu trafia nad bramką. Autorem uderzenie jest Wojciech Balon.

57' - Zmiana: wchodzi Tomasz Pękala, schodzi Dawid Kowala
wchodzi Paweł Ryczek, schodzi Przemysław Kowala

63' - Akcja lewą stroną. Piłka posłana w nasze pole karne. Tam walczy Paweł Ryczek, ale piłka trafia przed szesnastkę a tam Łukasz Kowala mocnym strzałem pokonuje golkipera Sokoła 3:1.

64' - Rozkojarzenie naszych. Zaraz po wznowieniu akcja prawą stroną. Wrzutka w nasze pole karne którą niefortunnie wybija Jarosław Socha. 3:2.

67' - Zmiana: wchodzi Paweł Hatala, schodzi Zbigniew Cibor.

83' - Rzut wolny do bramki jakieś 35 metrów. Uderzenie Wojciecha Balona jest celne, ale i bramkarz pokazuje najwyższą klasę.

84' - Celnie po rzucie rożnym strzela Łukasz Kowala.

87' - Wrzutka graczy Sokoła i uderzenie głową trafia obok bramki.

90' - Błąd w zakładaniu pułapki ofsajdowej. Zawodnik Sokoła z boku boiska znalazł się bez krycia. Podał na 5-ty metr a tam kolega dopełnił formalności pokonując bezradnego Kamila Burego. 3:3.

90+1' - Koniec meczu.

LKS Sokół Frydrychowice - LKS Leskowiec Rzyki 3:3

Gole: Dawid Kowala, Łukasz Kowala, Jarosław Socha.

Skład: - Kamil Bury - Jarosław Socha, Tomasz Łysoń, Zbigniew Cibor(67' Paweł Hatala), Paweł Zieliński - Przemysław Kowala(57' Paweł Ryczek), Marcin Misiek(c), Łukasz Kowala, Dawid Kowala(57' Tomasz Pękala) - Paweł Kołodziejczyk, Wojciech Balon.

Trener: Ireneusz Rajda

Kierownik: Piotr Zawadzki.